|

Top 10

  1. Nędzarz i Madame
  2. No Time to Die
  3. PitBull
KEI

Cinema program "Noah" in Białystok

No showtimes for movie "Noah" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Noe: Wybrany przez Boga
Original title: Noah
Runtime: 138 min.
Production: USA , 2014
Category: action / adventure / drama
Release Date: 28 March 2014
Distribution: UIP

Directed by: Darren Aronofsky
Cast: Russell Crowe, Jennifer Connelly, Anthony Hopkins

The biblical Noah has apocalyptic visions of the flood. Take action to protect his family from the coming cataclysm.

text: Kino Praha
Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
58 votes. | Rate movie

Movie trailer: Noah

Your comments

Madelaine 4. June 2014, 11:30

Magia tego filmu jest dla mnie pociagająca i godna uwagi ale jednak niektóre sceny potworne i dla mnie kompletnie niezrozumiałe- dlaczego Noe miał zabić córki tej dziewczyny??To było przerażające i odrażające!
Szkoda, ze nie zobaczyłam w 3D- efekty na pewno niesamowite- piekne niebo, przyroda, rózne "stwory"- leciało tw 3 D tylko w Bonarce, w dodatku nie rozumiem dlaczego Bonraka ostatnio oszukuje klientów- we czwartek zdejmuje seans- pewnie po to by ktos nie obejrzał taniej przed weekendem, kiedy to daje go ponownie! A teraz juz koniec tego filmu :(

Agnieszka K. 3. June 2014, 10:30

"Nie ma w nim ani krzty prawdy"... otóż jest - cała prawda o człowieku i o jego niedoskonałej miłości. My katolicy tak mamy. Chowamy się za świętymi obrazkami, złotymi krzyżykami, za coniedzielnym uczęszczaniem w mszy św. Więc wydaje nam się, że wszystko co z naszych rąk wychodzi jest dobre, bo w imię Boga. Wierzyć szlachetna sprawa. Ale często popadamy w swojej wierze w pychę. A miłość jak każde ostre narzędzie... może uratować życie, ale może też go odebrać. I trzeba nam całego życia na to aby się uczyć tej cienkiej granicy..

Taki sobie film:P Żartuję, polecam:)

newbornchristian 9. May 2014, 9:35

Krytykujecie, a przeciez was tam nie bylo i nie macie zielonego pojecia jak wygladal swiat przed potopem, przeciez sa legendy o zaginionych cywilizacjach np. Atlantyda i dowody istnienia np. normalnego kibelka ze spuszczana woda chociazby na jednej z greckich wysp. Teraz ja zacytuje fragment Biblii, z Ewangelii Mateusza rozdz. 24: ." 37 A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 38 Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, 39 i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 40 Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. 41 Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona." Chociazby ten werset moze wskazywac na to, ze tamtejsza cywilizacja mogla byc podobna w stopniu rozwoju do naszej, przeciez ludzie zyli wtedy ok. 1000 lat (dokladne dane w ksiedze Rodzaju) Nawet jezeli film jest naciagniety i pozbawiony kilku faktów biblijnych, mysle, ze bardziej naciagany jest obraz dziadka Noego na obrazku w katechizmie katolickim dla dzieci. Uwazanie, ze zbudowanie arki bylo latwe i przyjemne oraz borykanie sie z cala reszta zepsutego spoleczenstwa przez ilesdziesiat lat bylo zadaniem prostym dowodzi glupoty, ignorancji i totalnie zamknietego umyslu. Bozego blogoslawienstwa i rozsadku w imie Yeshua zycze.

Jay 27. April 2014, 20:32

Bardo dobry

Dorota 21. April 2014, 20:04

do wszystkich piszących negatywne opinie na temat wszystkich piszących negatywne opinie... :p

Inka 15. April 2014, 20:43

Nie polecam tego filmu zdecydowanie! Szkoda czasu i pieniędzy. Dziwne że tak dobra obsada. Ale wszysko inne kiepskie i za długo.

Olla 13. April 2014, 17:40

Bardzo dobry,mądry film-POLECAM.

Ania Wu 9. April 2014, 0:10

Proponuję nie brać pod uwagę opinii "MAŁGOSIA", "Max", "Widz", o antysemicie "zniesmaczony" nawet nie mówię itd. Osoby te nie wspomniały słowem o scenariuszu, niezłych efektach, pozytywnym przesłaniu filmu, jak zwykle wspaniałej muzyce Clinta Mansella... dużo pozytywów! Film jest oczywiście wizją reżysera, luźno opartą na historii biblijnej...i dobrze!!! Kto potrzebuje patriarchy z brodą.. niech włączy TV, już niebawem Wielkanoc hehe

Mirra 6. April 2014, 14:34

Ludzie zwariowaliście?! To film nowoczesnego kina, a nie odtworzenie Biblii! Ktoś pisał, że ten film to wymyślone historie.. BO TO PRZECIEŻ JEST TAKIE KINO!! Ręce opadają! Trochę zdrowego rozsądku i dystansu! To nie jest film pokoruju "Pasja", a jeśli ktoś na to liczy, to niech zostanie w domu, pójdzie do kościoła albo niech czyta sobie Biblię w domu, a nie wybiera się do kina na film fantasy!!!!! Nie chodzi o to by być fanatykiem religijnym, tylko o to, żeby być dobrym człowiekiem.. Trochę zdrowego rozsądku, to tylko kino fantasy, naprawdę..

nick 5. April 2014, 10:53

Nie wiem skąd to święte oburzenie, film prezentuje pogląd bardzo katolicki - od Aronofskiego po "the fountain" oczekiwałem naprawdę głębokiego wejścia w temat - dostałem ciekawe wizuale i trochę za dużo patosu.

Wojtek 4. April 2014, 15:19

KONKRETNA REFLEKSJA GOSIU PO TYM FILMIE JEST TAKA, ŻE NIE NALEŻY ŚLEPO WIERZYĆ BOGU TYLKO MIEĆ WŁASNY ROZUM I ROZSĄDEK .... W TYM KRAJU WSZYSCY POWINNI OGLĄDNĄĆ TEN FILM I PRZEMYŚLEĆ SWOJE ŻYCIE . PRZYKRO MI, ALE WYPOWIADASZ SIE O CZYMŚ, CZEGO NIE ROZUMIESZ I ...NIE ZROZUMIESZ. POZDRAWIAM

Maria 2. April 2014, 19:49

Jednej rzeczy nie rozumiem, po co ktoś bierze historię z Biblii i tworzy film bez jakiegokolwiek zgłębienia i zrozumienia tej historii. Ja bardzo lubię filmy nie oparte na faktach, zmyślone w całości i wyjęte z realiów typu Spiderman, Riddick, itp, i po co ten cały kontekst że to historia z Pisma Św., to jakby ktoś chciał zrobić film fantasy oparty na faktach.

Ogólnie nie polecam, efekty specjalnie mnie rozczarowały niestety. Jedynie fanki Russell'a mogą być zadowolone jakieś 80% filmu jest na pierwszym planie ;)

Gosia 2. April 2014, 18:12

To jest niewiarygodne. Co za durny film. Nie mogę w to uwierzyć, ze ktoś nagrał takie dziwadlo. Artyzm? Gdzie? W potworach z kamienia, ktore pomagały Noemu budować arkę? I nie chodzi nawet o to czy zgodne z biblia czy nie, to po prostu jakies dziwne przydlugawe widowisko. Pomijam niescislosci, kiedy Kain rozlupal siekiera kawałek arki, zeby mógł sie na nią dostać, pomimo przecież chyba sporej dziury, arka nie zatonęła. Troche o żądzy młodości i potrzebie żony, ale refleksja jak niektórzy piszą, nad czym? Kilka osob powołuje sie tutaj ze trzeba byc myślącą osoba, zeby "artyzm" docenić, ale nikt nie pisze o żadnej refleksji konkretnie. (To jest jak z Yetim, każdy o nim słyszał, ale nikt ńie widział) Z chęcią poczytam te refleksje, piszcie :)

Toś to ja 2. April 2014, 6:21

Film głęboki i interesujący - do zastanowienia. Odnosząc się do komentarzy, to sądzę, że niektórzy chcieliby aby scenariusz do tego filmu napisał Dżizus, a wyreżyserował sam św. Michał do spółki ze św. Franciszkiem...

marek 1. April 2014, 11:40

przeciez rezyser nie twierdzi ze film ma byc wirna kopia Biblii. I zgadzam sie z opiniami ludzi, ktorzy twierdza i maja racje, ze kino jest dla ludi myslacych, umiejacych wyciagac wnioski z tego co ogladaja. Rownie dobrze mozna powiedziec ze kazda historia jest beznadziaja i klamstwem, nawet ta z przelomu wiekow uwazana za swietosc i prawde. Jesli ktos jest ograniczony i ma pusto w glowie, to jego problem i to duzy, A jesli tego sam nie widzi, to juz katastrofa. Fanatyzm i slepota. Nie nadaje sie ten film na pewno dla rydzykow, pisowcow i podobnych im.

Mati 1. April 2014, 8:31

PRAWDZIWA historia Noego z Pisma Świętego, CYTUJĘ Biblię: (Ks.Rodz.-1Mrozdz.6-9): Noe znalazł łaskę w oczach Pana. Noe był mężem sprawiedliwym, nieskazitelnym wśród swojego pokolenia. Noe chodził z Bogiem. … I zrodził Noe trzech synów: Sema, Chama i Jafeta. Ale ziemia była skażona w oczach Boga i pełna nieprawości. ... Rzekł tedy Bóg do Noego: Położę kres wszelkiemu ciału, bo przez nie ziemia pełna jest nieprawości; zniszczę je wraz z ziemią. …Zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego. Zrób komory w arce, i powlecz ją wewnątrz i zewnątrz smołą.…I uczynił Noe wszystko tak, jak mu rozkazał Bóg; tak uczynił.…I rzekł Pan do Noego: Wejdź do arki ty i cały dom twój, bo widziałem, że jesteś sprawiedliwy przede mną w tym pokoleniu ..Wszedł więc Noe z synami swymi i żoną swoją, i żonami synów swoich do arki przed wodami potopu. ..I pobłogosławił Bóg Noego i synów jego, i powiedział do nich: Rozradzajcie się i rozmnażajcie, i napełniajcie ziemię. …Ci trzej byli synami Noego i z nich wywodzi się cała ludność ziemi... Potem rzekł Bóg: To będzie znakiem przymierza, które Ja ustanawiam między mną a między wami i między każdą istotą żyjącą, która jest z wami, po wieczne czasy; łuk mój kładę na obłoku, aby był znakiem przymierza między mną a ziemią. …. Noe, który był rolnikiem, pierwszy założył winnicę. …Gdy potem napił się wina, upił się i leżał odkryty w namiocie swoim, a Cham, ojciec Kanaana, zobaczył nagość ojca swego i opowiedział o tym poza namiotem obu swoim braciom. Wtedy Sem i Jafet wzięli szatę, nałożyli ją sobie na ramiona i podeszli tyłem, i przykryli nagość ojca swego, a ponieważ oblicza ich były odwrócone, nie widzieli nagości ojca swego. A gdy Noe obudził się po upiciu się winem i dowiedział się, co mu uczynił jego najmłodszy syn, rzekł: Niech będzie przeklęty Kanaan, niech będzie najniższym sługą braci swoich! Potem rzekł: Błogosławiony nich będzie Pan, Bóg Sema, a Kanaan niech będzie sługą jego! Niech da Bóg i Jafetowi przestrzeń szeroką i niech zamieszka w namiotach Sema, a Kanaan niech będzie sługą ich! --- natomiast Aronofsky reżyser, scenarzysta, współproducent tego filmu, swoim kłamliwym filmem OBRAŻA Noego.

mabeda 1. April 2014, 1:32

Wiele rzeczy mogę zaakceptować - i reinterpretację wydarzeń, i przeniesienie akcji niemal w czasy po wojnie nueklearnej, i wszelkie anachronizmy typu broń palna i mocno współczesny ubiór bohaterów, i magię, to wszystko ma jakieś uzasadnienie. Ale te kamienne upadłe anioły żywcem wyjęte z Tolkienowskiej bitwy gigantów (tam o niebo lepszych niż tu!) - nie, no proszę! Nałożenie historii biblijnej z akcją rodem z Transporterów dla mnie całkowicie zrujnowało film. Reżyser chyba nie do końca mógł się zdecydować, dla kogo go robi.

antykler 31. March 2014, 20:20

DO WSZYSTKICH PISZĄCYCH NEGATYWNE RECENZJE NA TYM FORUM : DRODZY PAŃSTWO, TO JEST SZTUKA NA WYSOKIM POZIOMIE, A NIE TELEWIZJA TRWAM I RADIO MARYJA ! TO NIESTETY TRZEBA ZROZUMIEĆ ! POZDRAWIAM

AMałgosia 31. March 2014, 14:09

Idąc na ten film przede wszystkim należy być świadomym, że to dzieło D. Aronofsky'ego, a nie ot sobie kolejna realizacja historii biblijnej. To nie jest osoba tworząca filmy "łatwe" i przyjemne w odbiorze. Zanim się coś oceni należy to zrozumieć. To nie jest film dla tych, którzy potrafią dostrzec piękno jedynie w kolorowych kwiatach, słonecznych dniach, brylantach i perfekcyjnych modelkach z okładek wykreowanych za pomocą photo shop'a. Niestety, czasami trzeba się wysilić by dostrzec coś, co jest ważne i znaczące... to, że coś nie "błyszczy" z daleka nie znaczy, że jest bezwartościowe!

joszko 31. March 2014, 8:02

Do piszacych negatywne komentarze: ten film to fantasy, biblijna historia to też fantasy. Te dwie wersje nie są ze sobą zgodne, ale nie ma co o to wojen toczyć, bo żadna nie ma wiele wspólnego z prawdą.

Add new comment Noah

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

3 December
26 November
19 November

Coming soon

10 December
17 December
22 December
24 December
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl