|

Top 10

  1. Top Gun: Maverick

King Arthur: Legend of the Sword


Directed by: Guy Ritchie

Cinema program "King Arthur: Legend of the Sword" in Białystok

No showtimes for movie "King Arthur: Legend of the Sword" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Król Artur: Legenda miecza
Original title: King Arthur: Legend of the Sword
Runtime: 126 min.
Production: Wlk. Brytania/Australia/USA , 2017
Category: action / adventure / drama
Release Date: 16 June 2017
Distribution: Warner

Directed by: Guy Ritchie
Cast: Charlie Hunnam, Jude Law, Annabelle Wallis

Guy Ritchie is highly acclaimed for his dynamic style, directing the epic fantasy adventure King Arthur: Legend of the Sword. Production with Charliem Hunnam in the title role presents the iconoclastic approach to the classic legend of the Excalibur, following Arthur's path from the street to the throne.

After the father of little Arthur is murdered, Vortigern (Jude Law) - his uncle, especially the crown for himself. Artur, torn by the law that is due to him by birth, having no idea who he is, is going through a heavy school of life growing up on the street. But when he manages to pull out the sword from the rock, his life has changed beyond recognition. Must prove that he is worthy of his heritage ... whether he wants it or not.

On screen Hunnam (FX Series Sons of Anarchy) and Academy Award nominee Jude Law (Apex Hope, Talented Mr. Ripley) partnered: Astrid Berges-Frisbey (Pirates of the Caribbean: On an unknown river) as Mage, nominated for an Oscar by Djimon Hounsou ( In the role of Bedivere, Aidan Gillen (HBO series The Throne Game) plays Bill Goosefata and Eric Bana (Star Trek), playing the role of Artur's father, King Uther Pendragon.
Guy Ritchie (Kryptonim U.N.C.L.E., movies about Sherlock Holmes) directed the film based on the screenplay written by Joby Harold (Revival), Guy Ritchie and Lionel Wigram, and originators David Dobkin (Judge) and Joby Harold. The production is equivalent to Oscar winner Akiva Goldsman (Beautiful Mind, I Am Legend), Joby Harold, Tunnell Tracks (Awakening, The Smuggler), and Producers of Kryptonime U.N.C.L.E. And Sherlock Holmes - Steve Clark-Hall, Guy Ritchie and Lionel Wigram. David Dobkin and Bruce Berman are executive producers.
Average rate: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
28 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Król Artur: Legenda miecza on IMDb

Movie trailer: King Arthur: Legend of the Sword

Your comments

agazett 26. July 2017, 12:39

Film wraz z muzyką jest po prostu świetny!

ksw 19. July 2017, 14:41

nuda potwierdzam

synek 17. July 2017, 19:13

potwierdzam - praktycznie nie ma żadnej większej bitwy

Sławek 13. July 2017, 18:18

trochę nudny...bardzo mało tej akacji było...trochę na początku a potem przez cały film prawie nic... i dopiero na końcu dostajemy tylko trochę chaotycznego wywijania mieczem i to jest wszystko...jestem rozczarowany...co z tego ze opowieść wciąga jak przez cały film prawie nic się nie dzieje...liczyłem na jakiś moment kulminacyjny i konkretną rozpierduchę ale nic takiego nie dostałem...czekałem czekałem i nic...szkoda...generalnie odradzam bo tylko się rozczarujecie.

321 2. July 2017, 11:34

super szału nie robi ale ujdzie tak akurat na weekend do obejrzenia jest w sam raz.

Szymek 28. June 2017, 20:14

znowu ten pajac "mega mega ciekawy" co pisał po 10 debilnych komentarzy pod filmem power rangers...ech dac dziecku dostęp do klawiatury i internetu to katastrofa. Jesli chodzi o film to po częsci zgadzam sie z opinią pana "recka historka" chociaz ja bym go ocenil cit wyżej na dobry.

mega mega ciekawy i fajny 27. June 2017, 19:07

świetny film polecam i jeszcze raz polec

jaro 69 27. June 2017, 11:11

Przybyłem, zobaczyłem, podobało się....uczennica Merlina, Artur i sadzawka w podziemiach zamku z zawartością- super, reszta jak w większości tego typu filmach, przewidywalna.

recka historka 26. June 2017, 17:25

co najwyżej mocno średni film bo do dobrego mu jeszcze ciut brakuje... bo nie da się wszystkiego upchać wymieszać i połączyć 2 filmy w 1 - a tutaj to mamy legendy miecza + fantasy magia z czego magia jest ta gorszą polową filmu i góruje nad streszczeniem wątków legend arturiańskich a szkoda...Guy Ritchie postanowił połączyć swą ulubioną tematykę i charakterystyczny dla siebie styl z wariacją na temat legend arturiańskich podrasowanych czarami dlatego końcowy efekt wyszedł trochę dziwacznie...jedynie ciekawym pomysłem jest tutaj strona psychologiczna bo na tę rozrywkową historię można też spojrzeć jak na samopoznanie czyli szamańską wędrówkę w głąb samego siebie...to akurat wyszło dobrze...reszta nie do końca mi pasowała dlatego w moim mniemaniu film jest co najwyżej średni

tomek 24. June 2017, 10:50

ciekawa koncepcja sceny z excaliburem legendarnym mieczem z legend arturiańskich robią spore wrażenie pojedynki i sceny są momentami epickie i wyjęte żywcem z dobrych gier komputerowych podkręcane dodatkowo dobrze dobraną muzyką.

Skowron 21. June 2017, 11:26

Fakt że Król Artur jest dużo lepszy niż wskazują nam recenzje i box office :)

Piotrek. 19. June 2017, 11:49

Bardzo fajnie zrobiony ! U nas film zbiera bardzo dobre recenzje natomiast za oceanem w USA i Kanadzie jest słabo oceniany. Ech mak donaldy Amerykanie to jednak bardzo dziwny naród płytki i bez polotu bo film jest całkiem dobrze i nietypowo zrobiony. Fakt faktem scenariusz jest prosty jak w takich produkcjach zazwyczaj bywa natomiast wizualnie to uczta dla oka, mamy też sporo czarów i humoru, widowiskową akcję dobre poprowadzenia kamery szybkie ujęcia oraz nietypową dla filmu fantasy formę opowieści (w końcu coś inaczej) Zarówno prolog jak i pierwszy akt filmu, przedstawiający codzienne życie Artura są bardzo udane z minusów wymienię to że później efekty i montaż biorą trochę górę nad scenariuszem i rozwojem postaci i te braki starano się potem trochę zastąpić efektami specjalnymi i dynamiką wiec potem mamy efekciarskie widowisko ale wciąż świetnie poprowadzone które z pewnością warto jest obejrzeć w kinie. Dla mnie super. Polecam.

B 18. June 2017, 15:36

Fantastyczny film z dobrą muzyką. Polecam!!!!!

iwonkka123 17. June 2017, 12:28

Świetny. Super zrobiony, niestandardowo, nowocześnie. Zero nudy, wciągający. Nie spodziewałam się, że będzie tak dobry, miłe zaskoczenie. Efekty 3 d dobre. Gorąco polecam!

Pycholek 17. June 2017, 10:00

Nie dziwie się, że za oceanem ten film to klapa. To pomieszanie wielu filmów w jednym. Mamy i elementy z Władcy Pierścienia i z Gry o Tron, itd, spektakularności dodają śnieżnobiałe zęby :) i elokwencja plebsu. Stary Robin Hood oddawał realia tamtych czasów: smród, bród i ubóstwo. Nie twierdzę, że film jest zły, ale do jest to porostu PRZEKOMBINOWANY.

tix 16. June 2017, 8:28

Hunnam na Geralta! W koncu dostalismy swietny film fantasy, jakiego nie bylo od dluzszego czasu. Muzyka robi robote jak w Mad Maxie, Hunnam i Jude Law swietni, oby byla kontynuacja! 10/10

Luca Pacioli 15. June 2017, 21:45

Jak dla mnie Guy Ritchie mógłby kręcić wszystkie filmy tego świata:-) Świetnie opowiedziana historia (kto pamięta Przekręt nie potrzebuje nic więcej:-)

Add new comment King Arthur: Legend of the Sword

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

24 June
17 June
10 June

Coming soon

1 July
6 July
8 July
15 July
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl