bialystok.repertuary.pl
Film

Pasja

The Passion of the Christ
Reżyseria: Mel Gibson

Repertuar filmu "Pasja" w Białymstoku

Brak repertuaru dla filmu "Pasja" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Pasja
Tytuł oryginalny: The Passion of the Christ
Czas trwania: 125 min.
Produkcja: USA / Włochy , 2004
Premiera: 5 marca 2004
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: Mel Gibson
Obsada: James Caviezel, Maia Morgenstern, Monica Bellucci

On był przebity za nasze grzechy,
zdruzgotany za nasze winy.
Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas,
a w Jego ranach jest nasze zdrowie.
(Izajasz 53,5)

PASJA to film o ostatnich 12 godzinach z życia Jezusa z Nazaretu. Zaczyna się w Ogrodzie Getsemani, w którym Jezus modli się po Ostatniej Wieczerzy.
Opiera się pokusom Szatana. Zdradzony przez Judasza Iskariotę, zostaje aresztowany, zabrany do Jerozolimy, gdzie arcykapłani oskarżają go o bluźnierstwo i skazują na śmierć.

Jezus przyprowadzony zostaje przed oblicze Poncjusza Piłata, rzymskiego namiestnika Judei, który wysłuchuje oskarżeń Wysokiej Rady. Zdając sobie sprawę, że staje przed politycznym konfliktem, Piłat uchyla się od wydania wyroku i odsyła więźnia do króla Heroda. Herod jednak oddaje Jezusa Piłatowi, a ten zwraca się do tłumu o dokonanie wyboru, którego złoczyńcę uwolnić: Jezusa czy Barabasza. Tłuszcza postanawia uwolnić Barabasza, a skazać Jezusa.

Dręczono Go, lecz sam się dał gnębić,
nawet nie otworzył ust swoich.
Jak baranek na rzeź prowadzony,
jak owca niema wobec strzygących ją,
tak On nie otworzył ust swoich.
(Izajasz 53,7)

Jezus przekazany zostaje żołnierzom rzymskim i poddany karze chłosty. Zmaltretowany i zmieniony nie do poznania powraca przed oblicze Piłata, który pokazując go tłumowi pyta: „Czy to nie wystarczy?”. Nie wystarczy. Piłat umywa ręce i rozkazuje straży wykonać wolę tłumu. Chrystus dostaje krzyż, który ma dźwigać ulicami Jerozolimy na szczyt Golgoty.

Przybity do krzyża zmaga się z ogarniającym go zwątpieniem i strachem, że Ojciec go opuścił. Przezwycięża jednak swą słabość, spogląda na Matkę swą Marię i wypowiada słowa, które tylko ona potrafi w pełni zrozumieć: „Wykonało się”.
Wydając ostatnie tchnienie, mówi: „Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego”.
W chwili jego śmierci świat zatrząsł się w posadach.

Wszyscyśmy pobłądzili jak owce,
każdy z nas się obrócił ku własnej drodze,
a Pan zwalił na Niego
winy nas wszystkich
(Izajasz 53,6)

Scenariusz „Pasji” opisujący ostatnie 12 godzin z życia Jezusa z Nazaretu, został stworzony przez Mela Gibsona i Benedicta Fitzgeralda na podstawie przekazów z Ewangelii św. Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 3608 razy. | Oceń film

Wasze opinie

jay 1. kwietnia 2012, 0:06

przecietny

Barbara 1. kwietnia 2010, 7:56

Wzruszający do łez film o wielkiej miłości Pana Jezusa Chrystusa - Mesjasza do nas. Ogladam ten film zawsze z bólem, ale mój ból jest niczym w obliczu BÓLU CHRYSTUSA, który oddał za nas życie. Dla mnie ktoś kto oburza się na sceny brutalne w tym filmie, niestety nie rozumie że właśnie tak skuteczny wobec człowieka jest szatan, i tak wielkiego cierpienia wymagało pokonanie go przez Chtystusa. Cieszę się że można znów w wielkim skupieniu na dużym ekranie oglądnąć ten film. Każdy kto kocha Chrystusa powinien przyjść do Agrafki, którą zresztą pozdrawiam serdecznie.

marek 27. marca 2010, 9:47

Krwawy horro dla sadystów. Nie polecam.

marek 27. marca 2010, 9:27

Beznadziejny horror dla spragnionych krwi. Nie polecam.

K9G 9. kwietnia 2007, 19:34

doskonaly !!!
Film pokazuje jak bylo naprawde. Tak bylo strasznie, tak bylo krwawo, tacy ludzie byli agresywni. Tak poprostu bylo. film doskonale pokazuje tamtejsza rzeczywistosc. 10/10 !!!

malik 4. kwietnia 2007, 22:30

film w którym..
..mieszają się odczucia oglądającego. z jednej strony jako katolik byłem wdzieczny za poświecenie jakie Jezus oddał za nas, ale z drugiej widziałem na siłe pokazywane brutalne tortury. Pewnie tak wyglądała męka Jezusa przed śmiercią, ale dla wspóczesnego człowieka który widzi takie sceny, to to go odrzuca i człowiek zadaje pytania "po co takie filmy się robi? chyba tylko zeby zszokować".
Ale film godny polecenia.
8 / 10

magi 22. stycznia 2007, 18:13

wzrószający film
jest bardzo brutalny

www.polon.us 25. października 2005, 21:50

Odkryłem Porno
Powstaje już wersja erotyczna, na którą czekam z utęsknieniem ...

Moi :D 15. czerwca 2005, 19:33

...
Oglądałam-a właściwie siedziałam z zamkniętymi oczami. Myslę że Mel Gibson troszkę przesadził : scene biczowania ogladac moga tylko ludzie kompletnie bez serca. Według uznania

gocha 15. czerwca 2005, 7:30

fajny film
oglądałam go dwa razy bardzo mi się podobał

elka 14. czerwca 2005, 20:13

szok wzruszenie zaduma
ten film jest oparty na faktach nie dorównują mu inne filmy o jezusie to jest prawda

Miriam 31. marca 2005, 19:21

NAJWIĘKSZY FILM w kinematografii !!!
Cieszę się, że znów można "PASJĘ" oglądnąć na dużym ekranie. Kocham za to Multikino.

kacha-nh 29. marca 2005, 14:56

to działo sie naprawde
Jeden z nieweilu filmow z którego wyciągłam bezcenne wnioski.....film ten zupełnie oddaje obraz katuszy jezusa z nazaretu...jest filmem głębokim ....każdy z nas powinien odnieśc go do własnego zycia.....bydź może film jest drastycz ale lepsza goszka prawda niz słodkie klamstwo....nie dokonca znamy okoliczności drogi krzyzowej pana ...gdyz jest ona wielką tajemnica naszej wiary..

Sajgon 28. marca 2005, 9:43

Do Ashanti - Wykorzystanie androida w filmie jest minimalne
Swego czasu głośne były plotki iż w niektórych scenach, np. w sekwencji krzyżowania, Jamesa Caviezela zastępował android. To jest nieprawda. Niemal przez 100% filmu widzimy w filmie Caviezela. W scenie ukrzyżowania również gra Caviezel a nie jakiś robot. Jedynym przypadkiem, w którym Caviezela zastąpił robot były niektóre dalekie ujęcia wiszącego na krzyżu Chrystusa - zdecydowano się na taki trik po to, aby dać aktorowi odpocząć. Zresztą James musiał wykazać się anielską cierpliwościa gdyż jego charakteryzacja trwała 10 godzin!

foczak 25. marca 2005, 23:46

to ma być wiara??
hmm... szczerze mówiąc, jeśli mel gibson w ten sposób widzi wiarę chrześcijańską, to współczuję jemu i jego rodzinie. w czasie oglądania filmu zupełnie nie pamiętałam, że to losy Chrystusa, który odkupił grzechy wszystkich ludzi, że to cierpienie ma sens, że jest to jakaś misja - płakałam nad losem bezsensownie poniżanego i krzywdzonego człowieka, nie wiedząc zupełnie kim on właściwie jest. film wzbudził we mnie po prostu przerażenie i skrajny wstręt - czy naprawdę potrzebne są aż takie radykalizmy aby się nawrócić? w tym filmie nie było Boga, tam była krew. nic więcej.

KASIA KOŚCIÓŁEK 16. marca 2005, 15:13

KASIA KOŚCIÓŁEK
BARDZO DOBRT FILM MELA GIBSONA O PASJI CHRYSTUSA. NAJLEPSZY BYŁ SZATAN.TROCHE ZBYT BRUTALNE SCENY BICZOWANIA I NIE DAŁO SIĘ OGLĄDAĆ!

zzz'] 15. marca 2005, 17:18

wspaniały film
Czika poszła na film i strzeliła bramke z przewrotki z4e złości- tak oto stalo po oglądnięciu przez mojego psa tego wspaniałeo filml.....Wspaniały oraz wartoiśiowy film.

M.M. 5. marca 2005, 22:53

Sceny nie są przesadzone, bo przesadzić się nie da.
Trudno zgodzić się z opinią, że sceny w filmie są przesadzone i przeszarżowane. Ukrzyżowanie oraz związane z nim praktyki to przecież najokrutniejsza śmierć jaką człowiek wymyślił. Z tego też powodu prawo rzymskie zabraniało krzyżowania Rzymian oraz ich biczowania (biczowanie to coś zupełnie innego niż chłosta i Gibson to pokazał)Chrystus w rzeczywistości musiał być zmasakrowany dlatego umarł po trzech godzinach. Skazańcy, których tak nie katowano mogli żyć na krzyżu, w zależności od sposobu ukrzyżowania nawet 2, 3, 4 doby.

Pablo 4. marca 2005, 21:13

Dzięki MEL !!!
Dziękuję Melowi Gibsonowi, że nakręcił ten film. To chyba jasne dla każdego, że zaryzykował całym swoim życiem, wystawił się na największe złosliwosci,ale tak zawsze robia ludzie wielkiej wiary.

Ashanti 1. marca 2005, 10:55

NA MARGINESIE:
A poza tym jak można tak podniecac się rolą Jima Caviezela, skoro większosc scen zagral za niego robot? Jak będe chciala popatrzec na zabawki ociekające krwią to sobie włącze Minimaxa,i obejdzie się bez przyglupich "ochów" i "achów".

Dodaj nowy komentarz Pasja

Twoja opinia o filmie: