|

Wasze hity

KEI

Mój przyjaciel orzeł

Brothers of the Wind
Reżyseria: Gerardo Olivares, Otmar Penker

Repertuar filmu "Mój przyjaciel orzeł" w Białymstoku

Brak repertuaru dla filmu "Mój przyjaciel orzeł" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Mój przyjaciel orzeł
Tytuł oryginalny: Brothers of the Wind
Czas trwania: 98 min.
Produkcja: Austria , 2015
Gatunek: dramat / familijny / przygodowy
Premiera: 13 maja 2016
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: Gerardo Olivares, Otmar Penker
Obsada: Jean Reno, Tobias Moretti, Manuel Camacho

Zrealizowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik filmowych i operatorskich opowieść o przyjaźni chłopca z dzikim orłem.

Zdjęcia do filmu powstawały kilka lat, aby losy dzikiego zwierzęcia ukazać z niespotykanym dotąd realizmem. Pierwsze ujęcia zrealizowano, gdy pisklę wykluwało się z jaja, a potem śledzono rozwój dorastającego w naturze orła.

Nikt dotąd nie zbliżył się z kamerą do dziko żyjących orłów tak jak twórcy filmu. Dzięki temu widz będzie miał niezwykłe wrażenie uczestniczenia w losach dzikich bohaterów, a także zobaczy na własne oczy niedostępne dla ludzi miejsca ich życia.

Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 6 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Mój przyjaciel orzeł

Wasze opinie

Adela 15. czerwca 2016, 8:38

super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dorota 35 5. czerwca 2016, 17:08

Zdecydowanie polecam.Moj 6letni syn byl bardzo wzruszony.Pieknie oopowiedziana historia o przyjazni.Jako mama zdecydowanie wwole zeby moje dzieci poznawaly historie niz halasliwe i przepelnione agresja bajki.

nick 21. maja 2016, 6:55

Scenariusz bez pomysłu, lektor wypowiadający kwestie Jeana Reno zupełnie nietrafiony, muzyka nie istnieje. Niemniej dzieciom się podobało. Lepsze takie kino przyrodnicze niż wiele innych produkcji dla najmłodszych.

Anka 16. maja 2016, 8:10

Raczej ze starszymi dziećmi (8 i więcej lat) zainteresowanymi przyrodą - inaczej będą się nudzić. Nie zauważyłam złamanego skrzydła ani niechęci ojca do planów chłopca (nie znał ich, przecież)- może recenzent widział inny film - bo tego z pewnością jeszcze nie, zachęcam (?)

Dodaj nowy komentarz Mój przyjaciel orzeł

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

21 stycznia
14 stycznia
7 stycznia
5 stycznia

Zapowiedzi

28 stycznia
4 lutego
11 lutego
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin