bialystok.repertuary.pl
Film

Repertuar filmu "Ida" w Białymstoku

Brak repertuaru dla filmu "Ida" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Ida
Tytuł oryginalny: Ida
Czas trwania: 80 min.
Produkcja: Polska , 2013
Gatunek: dramat
Premiera: 25 października 2013
Dystrybutor filmu: Solopan

Reżyseria: Paweł Pawlikowski
Obsada: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Adam Szyszkowski, Jerzy Trela

Polska 1962 r.
Anna jest w nowicjacie, jako sierota umieszczona w klasztorze pod opieką zakonnic. Matka przełożona namawia
ją, by przed święceniami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną.
Ciotka opowiada Annie o jej rodzicach i losach rodziny. Wyznaje jej, że Anna jest żydówką. Decydują pojechad
do miejscowości Piaski, gdzie mieszkali dziadkowie i rodzice Anny jeszcze przed wojną. W czasie wojny rodzina
była przechowywana przez polskich sąsiadów, ale Wanda podejrzewa, że zostali zabici przez sąsiada. Chce się
dowiedzied dlaczego to zrobił i gdzie są ich ciała. W ich rodzinnym domu mieszka teraz syn tego sąsiada, Feliks.
Utrzymuje on, że nie wie gdzie jest jego ojciec ale Wanda, sędzia w stalinowskich czasach za pomoc swoich metod wydobywa od niego informacje. Jego ojciec przeprowadził się do innego miasta oddalonego o 60km.
Kobiety decydują się tam jechad. W drodze do miasta biorą na stopa młodego chłopaka. Jest nim Lis, który jedzie grac koncert na urodzinach miasta.


Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 457 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Ida

Wasze opinie

yuuppi 24. lipca 2016, 9:24

Film nudny i zdecydowanie antypolski. Straciłem tylko czas oglądając ten obraz. Jedyne co mi się w nim podobało, to dobre odzwierciedlenie klimatu komunistycznej Polski, to wszystko. Zdjęcia? OK, ale film na Oscara, przesada. Do dziś nie rozumiem tego fenomenu w USA. Fabula tego filmu jest tak słaba, że szkoda komentować.

teresa 22. kwietnia 2015, 19:58

Film skromnie zrobiony. Stawia nas Polaków pomagającym żydom w czasach wojny w sposób okrutny, na podstawie jednego incydentu.

Pol1966 21. marca 2015, 13:31

Film dobry, szczególnie zdjęcia, na pewno nie wybitny, ale temat oskarowy. Trzeba obejrzeć - członkom i zwolennikom PIS i Radia Maryja nie polecam (po co macie się stresować - tematyka trudna dla "prawdziwych Polaków")

Krzych79 5. marca 2015, 21:19

Wspaniale zrobiony film.. Kreacja Kuleszy również zasługuje na Oskara. Zakon i zakonnice pokazane prawdziwie, a polska wieś mimo, że siermiężna w tamtych latach, to wyprane prześcieradła są białe.
Chyba jestem "obywatelem świata", bo podoba mi się ten film.

Genia1 4. marca 2015, 21:40

Film świetny, polecam i dobrze że został tak dobrze przyjęty na świecie, mimo, że w filmie mówia po polsku a napisy są angielskie. Szkoda że Polacy nie potrafią go docenić, czyzby " polskie piekiełko " ???? Recenzje zamieszczane chyba by mnie zniechęciły.

Eugenia 2. marca 2015, 23:16

Film wspaniały - kawałek polskiej historii- bardzo obiektywnie pokazanej. Tolerancja dwóch kobiet wobec wyznawanych przez nich wartosci zaimponowala mi. Nie było nawracania... każda poszła swoją drogą...Nie da się uciec od przeszłości... ale przyszłość można wybrać w każdej chwili życia. Film godzien Oskara... tylko dlaczego Polacy wolą Polańskiego... od Pawlikowskiego ??? Tego nie potrafię zrozumieć, bo jestem i Polka i Obywatelem Swiata w którym wyznaje się pewne uniwersalne wartości.

wk 28. lutego 2015, 21:53

film antypolski

xxx 26. lutego 2015, 14:08

haaa no i oskara dostał ten film..

zafascynowana swiętymi zakonnicami 23. lutego 2015, 19:20

Do redaktora artykułu:,,przed święceniami‘‘-to błąd.PRZED ZŁOŻENIEM ŚLUBÓW jest prawidłowo.Kobiet się nie święci ani nie wyświęca.Kobiety dobrowolnie składają śluby.Idę obejrzeć film,może potem podzielę się opinią.Słyszałam,że tam ktoś się zabił.Szkoda,że zabrakło komuś wiary.

Rainha 23. lutego 2015, 10:42

Film nudny jak flaki z olejem, ale wiadomo- jest temat, jest "dzieło". Było więcej lepszych polskich filmów nominowanych do oscara, a go nie dostały. I znów się potwierdza- temat "żydowski" jest na topie. Na szczęście oscary to nie wyznacznik filmów wybitnych, a ostatnimi czasy wręcz przeciwnie. Idy nie polecam...

Rodowity Polak 18. stycznia 2015, 13:24

Trudn się pogodzić z prawdą, że Polacy dla zysku mordowali żydów. Jak wszędzie, są tacy co pomagają i są tacy co tylko żerują na cudzym nieszczęści. Ale przyznac się do tego, to juz niekoniecznie. "Przecież to niemieccy okupanci"

Rapid 15. stycznia 2015, 7:23

Nudny, schematyczny, bez klimatu, bez przesłania (poza II WŚ bez Niemców). Bez szans na oskara :(

KK 9. stycznia 2015, 12:58

Film nudny, jedynce co mi się podobało, to fakt, że jest czarno biały i zrobiony na wąskiej kliszy, a - i jeszcze plenery i scenografia.

Jay 6. stycznia 2015, 19:43

Bardzo dobry

Ada S 3. stycznia 2015, 10:18

właściwie z ostatnich filmów wynika że zydów zabijali Polacy a nie Niemcy -nie widziałam jeszcze filmu który by poikazzywał że to Polacy gineli ukrywając zydów Ada

koneser 31. grudnia 2014, 9:11

beznadziejny

zaJW 23. grudnia 2014, 12:30

'Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz z wielka radością wręczał w Strasburgu kolejne laury dla „Idy”. Jaki piękny film! I jaki europejski!
Ręce same składały się do oklasków, a najbardziej europosłom niemieckim.
Wcale się nie dziwię radości Martina Schulza i innych niemieckich posłów, bo „Ida” naprawdę mogła im się spodobać. To bodaj pierwszy tej miary i klasy film, gdzie jest holocaust, ale Niemców nie ma!
Żydów zabija już nie SS, czy inny rycerski Wehrmacht, zabija ich zły, podły, prymitywny, brudny, pazerny na majątek, durnowaty polski chłop.
Jakiż to musu być miód na zbolałe niemieckie dusze, która rwą się do przywództwa w Europie, ale jak tu przewodzić, niosąc na plecach balast tych cholernych win narodu, który rozpętał dwie wojny światowe, przy czym zwłaszcza w drugiej ubrał sobie ręce we krwi, aż po łopatki?
Tymczasem po obejrzeniu „Idy”, będzie można spokojnie już powiedzieć – sorry, entschuldigen, to nie my, to Polacy...'[J.Wojciechowski].

AGA 16. stycznia 2014, 7:44

obrazy są świetne, kilmat niesamowity, fabuła jest jednak dość prosta, już chyba można powiedzieć,że dość schematyczna, czegoś w pomyśle brak, jakieś oryginalności, wszystko jakby było już wiadmo, ale w sumie mimo, że film widziałam już kilka tygodni temu, to nadal go pamietam, czyli był całkiem niezły:)

anonimus 8. stycznia 2014, 17:34

szkoda, ze film nie ma nic wspolnego z historia polski i nachalnie musi pokazywac antypolskosc. artsytycznie moze i ladny, ale tresc beznadziejna i napisana pod oskara za antypolski i antykoscielny nastroj. nic oryginalnego w kazdym razie.

osobny man 17. grudnia 2013, 14:37

arcydzieło, które na trwale wejdzie do kanonu polskiej kinematografii

Dodaj nowy komentarz Ida

Twoja opinia o filmie: