bialystok.repertuary.pl
Film

Exodus: Bogowie i królowie

Exodus: Gods and Kings
Reżyseria: Ridley Scott

Repertuar filmu "Exodus: Bogowie i królowie" w Białymstoku

Brak repertuaru dla filmu "Exodus: Bogowie i królowie" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Exodus: Bogowie i królowie
Tytuł oryginalny: Exodus: Gods and Kings
Czas trwania: 142 min.
Produkcja: Hiszpania / USA / Wielka Brytania , 2014
Gatunek: akcja / przygodowy / dramat
Premiera: 9 stycznia 2015
Dystrybutor filmu: Imperial Cinepix

Reżyseria: Ridley Scott
Obsada: Christian Bale, Joel Edgerton, Ben Kingsley

Ridley Scott, legendarny twórca ”Gladiatora”, ”Królestwa niebieskiego”, ”Łowcy androidów” i ”Prometeusza”, przedstawia spektakularną, zrealizowaną z niezwykłym nawet jak na współczesne kino rozmachem, opowieść o losach biblijnego Mojżesza, plagach egipskich, rozstąpieniu się Morza Czerwonego i Dziesięciorgu Przykazaniach. W rolach głównych: nagrodzony Oscarem Christian Bale (”Mroczny rycerz”, ”American Hustle”) w roli Mojżesza, Joel Edgerton (”Wielki Gatsby”, ”Wróg numer 1”), John Turturro (”Transformers 3”, ”Big Lebowski”), nagrodzony Oscarem Ben Kingsley (”Wyspa tajemnic”, ”Książę Persji: Piaski czasu”) i nominowana do Oscara Sigourney Weaver (”Avatar”, seria ”Obcy”).


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 26 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Exodus: Bogowie i królowie

Wasze opinie

Wysoki 22. stycznia 2015, 21:04

Film bez rewelacji, można powiedzieć nawet, że słaby. Gra aktorska - cieniutka. Pozlepiane wątki . Jedynie warto zobaczyć dla efektów film w 4dx. Efekty ( dymy, deszcz, zapachy, bujające i trzęsące się fotele, ciosy w nerki świsty strzał koło ucha (!) ... itp.) mogą być jedyną atrakcją. Nie wyobrażam sobie oglądania zwykłego 2d, można chyba jajo znieść przez ponad 2 godziny, no prawie 3 z durnymi reklamami.

aga84krk 22. stycznia 2015, 7:17

Dobry film. Warto zobaczyć 8/10

aga84krk 21. stycznia 2015, 10:18

Byłam na tym filmie w wersji 4D i powiem tak film fajny 8/10 natomiast 4D szkoda kasy w zupełności wystarczy 3D bo co tyle płacić za to że człowiekiem wytelepie, coś tam się w plecy powbija, wieje mu, śmierdzi i kapie? he he bez sensu :-)

pleps and kloc 20. stycznia 2015, 16:18

film został pewnie ostro pocięty takie mam wrrażenie jak to za zwyczaj w kinie bywa a potem jak wychodzi na dvd wersja rozszerzona to wtedy sie za zwyczaj wszyscy zachwycaja i wychodzi dobry film od A do Z - tak samo było z 'królestwem niebieskim" w kinie zebrał krytyke bo najwazniejsze i kluczowe wątki zostały wyciete przez debili którzy podczas obróbki filmu doszli do wnioski że ludzie chyba nie wysiedzą 3 godziny w kinie i efektem tego zebrał marne opinie no a po wydaniu na dvd wszyscy krytycy oszaleli twiedząc że film jest rewelacyjny - wniosek?/ nie warto wycinac scen i skracac filmu na potrzeby kina.

Brodat 18. stycznia 2015, 20:25

Dla mnie lepszy niż Noe-wybrany przez Boga :)

Pycholek 18. stycznia 2015, 10:43

Potwierdzam to co napisał Luca. Film jest wyjątkowo słaby. Jedynie efekty specjalne ratują nieco sytuację. Bohaterowie są wyjątkowo płascy. Przedstawienie Boga jako małego chłopca kompletnie nie pasuje, i jeszcze ta scena kiedy to dziecko wyraża gniew. Porażka. Zgodność z Biblią praktycznie zerowa. Tak naprawdę można by powiedzieć, że facet był chory psychiocznie, żadnego Boga nie było, a wszystkie wydarzenia były pochodzenia naturalnego.

Luca Pacioli 12. stycznia 2015, 11:29

No słabe toto... Nie umywa sie w żaden sposób do Królestwa Niebieskiego... Jest obraz, dźwięk już gorzej... Fabuła pocięta, bohaterowie słabi... Bale się stara... Ale tak se wychodzi... Bloom był niebo lepszy... Może wersja reżyserska coś zmieni... Ale nie polecam...

Dodaj nowy komentarz Exodus: Bogowie i królowie

Twoja opinia o filmie: