bialystok.repertuary.pl
Film

Chopper


Reżyseria: Andrew Dominik

Repertuar filmu "Chopper" w Białymstoku

Brak repertuaru dla filmu "Chopper" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Chopper

Czas trwania: 94 min.
Produkcja: Australia , 2000
Premiera: 5 października 2007
Dystrybutor filmu: Vivarto

Reżyseria: Andrew Dominik
Obsada: Eric Bana, Vince Colosimo, Simon Lyndon, David Field, Daniel Wyllie

Scenariusz filmu powstał na podstawie książki najbardziej przerażającego łowcy głów w australijskim świecie przestępczym - Marka Brandona Reada vel Choppera.

Chopper przeraża, a jednocześnie fascynuje: z jednej strony z lękiem i wstrętem oglądamy koszmarne czyny, jakich dopuszczał się, z drugiej zaś po cichu solidaryzujemy się z nim i zaczynamy darzyć go... sympatią. Zaczynamy patrzeć oczami Choppera, przyjmujemy jego logikę, zaczyna nam się wreszcie jawić jako współczesny Robin Hood, wymierzający sprawiedliwość tam, gdzie prawo zawodzi. Jego kodeks jest bardzo prosty: krew za krew, śmierć za śmierć.

Trudno podziwiać Choppera za jego dokonania - to zbrodniarz, degenerat, sadysta i potwór. Czy jednak każdy z nas nie odkrywa w sobie tej - większej lub mniejszej - iskry szaleństwa, która sprawia, że my też pragniemy być silni, swoją posturą i samym tylko imieniem wzbudzać strach u wrogów, budzić respekt i trwogę?


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1257 razy. | Oceń film

Wasze opinie

tommm_b 3. października 2007, 12:31

Wciąga
.. choć nie pozwala w pełni się poddać. Świetna kreacja pierwszoplanowa. Jeśli idzie o fabułę, to nic nowego. Troszkę moralizatorstwa rodem z Mechanicznej Pomarańczy, kilka sztuczek z retrospekcjami i teza o niemocy policji. W sumie nie wiadomo czy twórcom chodziło o dobrą zabawę czy pouczanie. Na własne ryzyko.

Dodaj nowy komentarz Chopper

Twoja opinia o filmie: