bialystok.repertuary.pl
Film

Repertuar filmu "Akira" w Białymstoku

Brak repertuaru dla filmu "Akira" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Akira

Czas trwania: 124 min.
Produkcja: Japonia , 1988
Gatunek: animacja
Premiera: 15 grudnia 2023

Reżyseria: Katsuhiro Otomo

W lipcu 1988 roku, w wyniku użycia nowego typu broni masowego rażenia w Regionie Kantō w Japonii, wybucha III Wojna Światowa.

31 lat później, w 2019 roku, przygotowania do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich przypominają mieszkańcom o dawnych czasach świetności Neo Tokio - megalopolis zbudowanego nad Zatoką Tokijską. Kaneda, lider gangu motocyklowego „Capsules”, sieje postrach na opustoszałych ulicach miasta. Pewnej nocy jeden z członków gangu, Tetsuo, zderza się czołowo z dziwacznym obiektem rządowego eksperymentu.

Tetsuo i tajemniczy chłopiec zostają zabrani do wojskowego laboratorium na oczach jego oniemiałej grupy. Aby uratować swojego przyjaciela, Kaneda próbuje włamać się do placówki wojskowej. Kiedy w końcu spotyka Tetsuo, okazuje się, że obudziły się w nim nadprzyrodzone moce.
Tymczasem jeden z obiektów testowych, przebywający w specjalnym pokoju dziecięcym, przepowiada przebudzenie się czegoś, co nigdy nie miało zostać ujawnione. Aby dowiedzieć się więcej o swoich nowo przebudzonych zdolnościach, Tetsuo udaje się głęboko pod ziemię, gdzie spoczywa tajemniczy AKIRA.


Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 1 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Akira on IMDb

Trailer filmu: Akira

Dodaj nowy komentarz Akira

Twoja opinia o filmie: