|

Top 10

KEI

Od 12 marca do odwołania wszystkie kina zamknięte !

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszystkie placówki kulturalne w Polsce: muzea, teatry oraz kina zostały zamknięte do odwołania !

Gdy tylko będzie znana data ponownego otwarcia kin, niezwłocznie ją podamy.

Wyświetlany poniżej repertuar jest nieaktualny !
Wyświetlamy go jedynie aby wyszukiwarki internetowe nie uznały strony za nieaktywną.

Potiche


Directed by: Francois Ozon

Cinema program "Potiche" in Białystok

No showtimes for movie "Potiche" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Żona doskonała
Original title: Potiche
Runtime: 103 min.
Production: Francja , 2010
Release Date: 1 April 2011
Distribution: Gutek Film

Directed by: Francois Ozon
Cast: Gérard Depardieu, Catherine Deneuve, Jeremie Renier

Potiche oznacza po francusku wazę lub inny pozbawiony praktycznego zastosowania przedmiot dekoracyjny o niewielkiej wartości, jakim ozdabia się półki i kominki. Potocznie, jest to obraźliwe określenie kobiety, której jedynym atutem jest uroda, albo takiej, która żyje w cieniu męża i zdaje się być pozbawiona własnej tożsamości. Słowem potiche nazywano niektóre żony polityków, a nawet kilka kobiet polityków, w tym Bernadette Chirac, a ostatnio – Ségolène Royal.

Suzanne (Catherine Deneuve) jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Swoją żonę sprowadził do roli uległej pani domu, która skrzętnie wypełnia codzienne obowiązki i służy mu jako luksusowa ozdoba.
Pewnego dnia pracownicy fabryki buntują się przeciwko szefowi i biorą go za zakładnika. Nagle rodzinne i biznesowe sprawy spadają na barki Suzanne, która ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia nieznane dotąd oblicze swojej kobiecości - energiczne, przebojowe i zniewalające. Przy okazji na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych rodzinnych tajemnic...Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1105 votes. | Rate movie

Movie trailer: Potiche

Your comments

Wabik 14. April 2011, 16:57

No z góry wiadomo, że raczej nie wartka akcja i porywające gagi mają stanowić siłę tego filmu, ale w zamian liczyłem na porcję francuskiego wdzięku. Czekałem, czekałem i nie doczekałem się. Znany reżyser (Ozon) i gwiazdorska obsada (Deneuve, Depardieu) to niestety czasem za mało. Film jest drętwy i nudny. Odradzam.

Joanna 12. April 2011, 21:48

Uwielbiam kino francuskie i Catherine Deneuve. Film sympatyczny, ale przesłanie niesie smutne. "Nieplanowana ciąża?" "Córko jest na to pigułka. Jesteś panią swojego ciała".
"Kto jest ojcem Laurant'a" "Mój mąż nie, ty nie (zadający pytanie), może tenisista, może notariusz testamentu ojca...Więcej skoków w bok w maju nie było"

Bea 12. April 2011, 18:18

Koszmarny film! nawet śmieszny nie jest, za to drętwy jak kij od szczotki i kompletnie bez polotu. Szkoda, ze Deneuve musi grywać wczymś takim, pewnie nie ma specjalnego wyboru w swoim wieku...

Misia 4. April 2011, 21:11

Bardzo fajny film - polecam i kobietom i mezczyznom. Film z moralem, ktory warto zapamietac. :-)

46 1. April 2011, 10:49

Bardzo dobry film.Polecam.Dobra zabawa i tak zwana "życiowa mądrość",Takie filmy warto oglądać bo spełniają to po co się idzie do kina.

Add new comment Potiche

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

22 May
15 May

Coming soon

1 June
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2020 Repertuary.pl