|

Top 10

KEI

Od soboty 20 marca do 18 kwietnia kina są zamknięte

W związku z pandemią COVID-19, rząd zdecydował o ponownym zamknięciu wszystkich kin.

Planowane ponowne otwarcie kin od 19 kwietnia..

Pathfinder


Directed by: Marcus Nispel

Cinema program "Pathfinder" in Białystok

No showtimes for movie "Pathfinder" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Tropiciel
Original title: Pathfinder
Runtime: 100 min.
Production: USA , 2007
Release Date: 1 June 2007
Distribution: CinePix

Directed by: Marcus Nispel
Cast: Karl Urban, Russell Means, Moon Bloodgood, Jay Tavare, Clancy Brown

W dzikiej, pierwotnej Ameryce, na 500 lat przed przybyciem Kolumba, toczy się epicka bitwa między miłością i nienawiścią, która odmieni pragnienia jednego człowieka i przyszłość całego narodu. Oto TROPICIEL – dynamiczny film przygodowy, powracający do jednego z najciekawszych, nigdy dotąd nie pokazywanych na ekranie, okresów w historii człowieka – kiedy długie łodzie Wikingów z dalekiej północy dotarły do ziemi niczyjej i dokonały inwazji na dziewiczą Amerykę Północną. Zainspirowany odkryciami naukowymi, wzmocniony magią współczesnego widowiska TROPICIEL ożywa jako pełne akcji ekranowe przedsięwzięcie.
Przypominająca skandynawską sagę opowieść o przetrwaniu zaczyna się w chwili, gdy małemu Wikingowi udaje się ocaleć jako jedynemu rozbitkowi z łodzi, która rozbiła się o amerykańskie wybrzeża w trakcie wyprawy po niewolników. Mimo jasnych włosów i obcego języka – oraz przekonania, że jest wysłannikiem zła – dziesięciolatek zostaje przygarnięty przez Indian Wampanoag, którzy wychowują go na sprawnego myśliwego i wojownika.
Ale 15 lat później bladoskóry młodzieniec, znany w swym plenieniu jako Ghost (KARK URBAN), nadal próbuje uciec od swej przeszłości. Zwłaszcza teraz, gdy Wikingowie powracają do Ameryki i podejmują barbarzyński atak, który ma zniszczyć ukochane plemię Ghosta i zagrozić kobiecie, którą on kocha (MOON BLOODGOOD). Po raz kolejny ocalony – i przepełniony pragnieniem zemsty – Ghost spotyka Pathfindera, potężnego szamana, który potrafi przewidzieć nieoczekiwane przeznaczenie młodzieńca jako niestrudzonego herosa, podejmującego samotną wojnę przeciwko Wikingom i zbawcy swego plemienia.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1316 votes. | Rate movie

Your comments

aslan2 13. June 2007, 14:10

ciekawy ale nie arcydzieło
Film ma pare dziur w scenariuszu, jakies niespójnosci, niedociągnięcia, które czynią całą historię miejscami dośc niewiarygodną i własnie taka dziurawą, nie bardzo mozna sie zidentyfikowac z bohaterem, jest jakis dziwny, naburmuszony wiecznie. Aktor niezły znany min z Władcy pierścieni, gdzie grał dowódcę jeżdżców z Rohanu, tyle że ktoś pokpił sprawę Jakigoś go tu pokazania od bliższej strony. Efekt film ogląda się trochę jak dokumentalny nie fabułę.

Sceny walki zmontowane tak że nie wiadomo kto z kim walczy i jak. Widac tylko że jakies trup się ściele. Od czasów gladiatora walki na broń białą powinny być już dużo ładniej pokazywane.

To czego filmowi nie brakuje za to i co go wyróżnia to wspaniałe lokacje i kadry, Wiele z nich przypomina ilustracje z książek fantazy, czy gier tego typu. Bardzo klimatyczne i nastrojowe.

Bardzo ciekawy sposób kręcenia, taki ekspresyjny, podobne filmowanie jak w wojnie światów czyli kamera czesto z ręki, czesto blisko bohaterów co sprawia że można się poczuć jakby się tam było i brało udział w wydarzeniach, a nie oglądało je z boku.

Duża dbałośc o ciekawe detale, Pieknie przedstawiona, rozbita łódż wikingów, ciekawe wioski indian, bądż domy na palach bądż na drzewach. Ktoś ewidentnie tu sie przyłożył.
Moim zdaniem , ładniejsze lokacje i scenografia niż w apocalypto.

Akcja wartka sprawnie posuwa sie do przodu bez jakichś wydłużeń na niepotrzebne romanse czy wygłaszanie złotych myśli.

Moja ocena to 8, wróżę dużą przyszłość zespołowi realizatorskiemu. Film warto zabaczyć, zwłaszcza jak ktoś się wychowywał na thorgalu albo lubi klimaty fantazy.

rozczarowana 12. June 2007, 22:00

hmmmmm....
Pomysł dobry... z wykonaniem nie tak dobrze... pomimo stwierdzeń, że Apocalypto jest krwawy tej produkcji daleko do dzieła Gibsona.... nie polecam...

alutka 12. June 2007, 20:11

fajny
Bardzo mi sie podoba hihih

Pati 12. June 2007, 15:14

Nic nadzwyczajnego
Film przypomina mi Apocalipto, na szczęście nie jest tak krwawy i drastyczny, ale ów Trpiciel tak samo biega po lesie jak bohater filmu Gibsona... Podobała mi się jedna scena, na skałach i tylko ona przykuła moja uwagę... Podsmowując - nie polecam!!

roger 9. June 2007, 18:15

wow
film się świetnie ogląda, nawet ciekawy. Super zdjęcia, polecam

Add new comment Pathfinder

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

1 April

Coming soon

7 May
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl