|

Top 10

KEI

Od 12 lutego kina znów otwarte !!

Od miesięcy miłośnicy X muzy nie mieli możliwości oglądania seansów w kinach. Od dnia 12 lutego kina znów mogą być otwarte

Z otwarciem się dla widzów wstrzymały się na razie multipleksy: Multikino, Cinema City oraz Helios. Otwarte są za to w większości kina studyjne !

Dolce Fine Giornata

Słodki koniec dnia
Directed by: Jacek Borcuch

Cinema program "Dolce Fine Giornata" in Białystok

No showtimes for movie "Dolce Fine Giornata" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Słodki koniec dnia
Original title: Słodki koniec dnia
Runtime: 92 min.
Production: Polska , 2019
Category: drama
Release Date: 10 May 2019
Distribution: Next Film

Directed by: Jacek Borcuch
Cast: Krystyna Janda, Katarzyna Smutniak

A story about courage, the power of words and complicated family relationships. About fear of the unknown and passion of life. The film's location is the Italian province, the Etruscan city of Volterra. Maria (Krystyna Janda) lives here for many years - Polish poet, Nobel laureate, moral authority. The world of heroes is turned upside down when they receive a shocking news of a terrorist attack in Rome. Maria's uncompromising and improper politics turn out to have dramatic consequences.
Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
31 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Słodki koniec dnia on IMDb

Movie trailer: Dolce Fine Giornata

Your comments

Dorota 21. July 2019, 20:41

Niestety wielkie rozczarowanie. Dosłowność, łopatologicznie podawane tezy, sztuczne dialogi (nawet aktorzy wygłaszają je bez przekonania), kilka razy przewróciłam oczami - jak dalece posuną się scenarzyści we wciskaniu naprawdę dosadnym intelektualnie swoich tez. Jak stwierdziła przyjaciółka, ten film obraża inteligencję widza. A spodziewałam się po twórcach więcej, nawet jeśli nie wciśnięcia w fotel czy zadumy, to choćby w miarę dobrego kina (i scenariusza!!!).

ja 13. June 2019, 17:34

Dodam swoje uwagi.
Bardzo zacny zamysł zestawienia kilku dylematów egzystencji człowieka współczesnego. ale użyta symbolika i atrybuty (starzejąca się bogata noblistka, biedny piekny uchodźca, klatka na czarownice etc) właściwie obraża mnie jako widza. Wszystko podane i powiedziane jak mam myśleć, nie mogę inaczej. Dramatycznie sztuczne dialogi i monologi. PRzepraszam. wszystkich którym się podobal. ja się czułam obrazona i zuanan za debilkę. Pani Krystyna Janda założyła jedną maskę, tajemniczy (rzekomo ) uśmiech.

Mira Min 10. June 2019, 8:23

Dobry film ,bo jest tyle niedopowiedzeń, że długo się myśli o zasygnalizowanych problemach. Wcale nie łopatologiczny.Pobudza wyobrażnię. Jest o czym po filmie myśleć. Janda jest SOBĄ i dobrze, że ten film Jej nie zmienia.Nawet te zbyt duże ilości papierosów pali tak jak tylko ONA to potrafi.Dobrze, że można Ją oglądać wlaśnie w ambitnym filmie.

Iskra 4. June 2019, 21:48

Słaby, miałki a końcówka łopatologiczna i trywialna . Film nie zaskakuje . Janda zagrała przeciętnie . Plus za dobre zdjęcia i momentami dobrze dograną muzykę. Idźcie ludzie lepiej na dobrą kawę niż na ten film.

laffitte94 27. May 2019, 18:51

Za dużo motywów,problemy prywatne, milośc starzejącej się kobiety, imigranci w Europie, terroryzm, bierność elit, etc. Przy tym natłoku brak spójności, dłużyzny (sceny z zapalaniem papierosa ciągnące się w nieskończoność) . Klimatyczne wnętrza, piękne krajobrazy nie zrekompensują w istocie słabego filmu.

anna 22. May 2019, 14:29

Ponury,przydługie sceny, nudny.
Janda egzaltowana.

Eva 22. May 2019, 9:46

Film dobrze zagrany aczkolwiek ciężki i trochę "łopatologiczny"

Marta 21. May 2019, 15:17

Doskonały film. Świetna rola Pani Krystyny Jandy.

Anna 21. May 2019, 11:06

Spore rozczarowanie. Sądziłam, że film z Jandą wreszcie w roli głównej to będzie coś wyjatkowego. Tymczasem rola jej wyraźnie nie leży, jest w niej taka sobie, głównie manieryczna, scenariusz jest najwyżej średni, pomysł łączenia wątków polsko-włoskich nie sprawdza się w żadnym aspekcie. Wszyscy aktorzy grają jakby tylko dla sebie, może Smutniak się tu wyróznia, bo jest najbardziej autentyczna. Czy polska noblistka, która gra Janda, musi bez przerwy palić papierosy i ciągle chodzić w okularach słonecznych? Ten dziwaczny manieryzm powoduje szybkie znużenie mimo ważnej tematyki, przesłania itd.

Anka 16. May 2019, 15:46

dobry film, warto zobaczyć

Hanna 15. May 2019, 11:26

Ja chyba byłam na innym filmie.Bo bez instrukcji myślenia o sytuacji,milośći i bohaterach nie mam nic do zaopiniowania.Podobała mi się jedynie Kasia Smutniak.

Baśka 14. May 2019, 10:20

To dobrze wykorzystany czas.Dziękuję!!!

Antek 13. May 2019, 6:55

Lepiej iść na spacer.

ew 11. May 2019, 19:10

Wspaniały film. Bohaterka ,noblistka, bardzo kontrowersyjna osoba. Krystyna Janda znakomita. Kasia Smutniak też świetnie gra. Przecudny podkład muzyczny i urzekające zdjęcia włoskich krajobrazów.

Jaga 10. May 2019, 18:54

Warty zobaczenia.

Kinomaniak Warszawski 10. May 2019, 17:40

Świetny film! Daje szeroką perspektywę patrzenia na współczesny świat.. piękne zdjęcia. Bardzo dobrze się ogląda pomimo skomplikowanego wątku. Gratuluje reżyserowi odwagi i producentom podjęcia się pierwszego od dawna bardzo dobrego polskiego filmu!

Magda 10. May 2019, 17:39

Zadziwiająco dobry, jak na polski film :)

Hubert 10. May 2019, 17:37

Rewelacja!!! Piękne zdjęcia, super gra aktorska, Janda wymiata!

Kris 9. May 2019, 9:45

Moze ktos mial pomysl, ale film oglada sie zle. Nudno, nie widac namietnosci pomiedzy kochankami. Aktorstwo ... powiedzialbym dziwne, drewniane. Nie rozumiem skad te zachwyty. Ale ciekaw jestem Waszych reakcji.

Miuuu 9. May 2019, 9:23

Wyjątkowo pretensjonalny film. Banał na banale, który udaje wielką diagnozę - wielkie "COŚ". Niby forma ma być lekka, a przekaz "ciężki", ale ostatecznie wszystko jest wyjątkowo toporne, a zwłaszcza finał. Wygląda na to, jakby reżyser miał aspiracje, ale talent... Dziwi tylko w tym wszystkim obecność jako współscenarzysty Szczepana Twardocha. Świetny pisarz, ale tu się nie popisał, ale Borcuch go na ekranie już przepisał.

Ps. Bardzo smutne jest to, że Krystyna Janda gra jak zwykle, czyli w sumie emocji sporo, umiejętności już mniej. Jedyny plus, to że nie drażni jej włoska wymona - przyzwoita. Niestety, ta rola po raz enty potweirdza, że Janda to osobowość, ale nie wielka aktorka.

Add new comment Dolce Fine Giornata

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

26 February
15 February
12 February

Coming soon

5 March
12 March
19 March
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl