|

Top 10

  1. Nędzarz i Madame
  2. PitBull
KEI

Dangerous method


Directed by: David Cronenberg

Cinema program "Dangerous method" in Białystok

No showtimes for movie "Dangerous method" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Niebezpieczna metoda
Original title: Dangerous method
Runtime: 93 min.
Production: Francja / Kanada / Niemcy / Szwajcaria / Wielka Brytania Irlandia, , 2011
Release Date: 4 November 2011
Distribution: Monolith

Directed by: David Cronenberg
Cast: Viggo Mortensen, Keira Knightley, Michael Fassbender i Vincent Cassel

Plejada świetnych aktorów – Viggo Mortensen („Władca Pierścieni”), Keira Knightley („Księżna”, „Piraci z Karaibów”), Michael Fassbender („Bękarty wojny”) oraz Vincent Cassel („Czarny Łabędź”) w najnowszym filmie kultowego reżysera.

Carl Jung jest początkującym lekarzem, który uważnie śledzi osiągnięcia powszechnie poważanego uczonego Zygmunta Freuda. Zainspirowany przez starszego mentora realizuje techniki pozwalające na zaglądanie w głąb ludzkich umysłów i odkrywanie najmroczniejszych pragnień. Pewnego dnia do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung, przywieziona zostaje młoda i piękna pacjentka – Sabina. Wkrótce relacja między nim a nowoprzybyłą zacznie wykraczać daleko poza zwyczajny schemat pacjent-lekarz. Rodzący się między tą parą ognisty romans wywrze ogromny wpływ na pracę naukową Junga, ale i postawi pod znakiem zapytania możliwość dalszej współpracy Junga z jego dotychczasowym przyjacielem – Freudem. Obaj zaczynają między sobą ostro rywalizować. Dzięki Sabinie, Carl staje u progu odkrycia całkowicie nowatorskiej i niezwykle kontrowersyjnej metody leczenia ludzi chorych psychicznie. Dzięki niej będzie mógł poznać głęboko skrywane i nieuświadomione żądze.

Czasami trzeba zrobić coś niewybaczalnego, aby dalej żyć.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
973 votes. | Rate movie

Movie trailer: Dangerous method

Your comments

totylkoja 11. April 2012, 23:30

przeciętny.

q 23. December 2011, 12:31

Genialny film genialnego Cronenberga. Inteligentny, wysmakowany, skłaniający do myślenia. Największe wrażenie zrobiła na mnie końcówka. Tyle, że nie ta ukazana w filmie, ale ta opisana tuż przed napisami końcowymi. Ta, którą napisało, niestety, samo życie. W skali 1-10 moja ocena to 10/10.

buba 8. December 2011, 15:05

Bardzo fajny, ale raczej dla ludzi zainteresowanych samymi postaciami twórców analizy. Pozostawia duży niedosyt. Keira faktycznie wypada w scenach histerii groteskowo - poza nimi,ok. Wszyscy sa tu nieco "za szybą", ciężko poczuć z bohaterami jakąś więź, historia jest pokazana trochę powierzchownie - ale i tak to smakowity kąsek dla miłośników psychologii i terapii.

leslie 17. November 2011, 18:17

może i dobry film, ale nie dla każdego.. zdecydowanie można go polecić osobom interesującym się psychologią, ewentualnie lubiącym filmy biograficzne, całej reszcie nie polecam.. dłuży się niemiłosiernie..

adam 13. November 2011, 11:49

Dobry film, warto zobaczyć.

Dominika 10. November 2011, 22:04

Film bardzo fajny i ciekawy. Keira jak dla mnie kiepska. Sceny atakow szalenstwa musza byc piekielnie trudne. Ale ona wyglada komicznie a nie przerazajaco. Przypomniala mi sie Angelina Jolie z "Przerwanej lekcji muzyki"- niewiele srodkow, a jaki efekt. To bylo prawdziwe aktorstwo! Anyway, mimo dziwacznej Keiry film polecam.

Maga 9. November 2011, 20:33

Viggo Mortensen w roli Freuda jest zjawiskowy. Knightley, jak dla mnie sztywna i mdła. Ani pasji ani inteligencji nie zobaczysz w jej wykonaniu. Na temat jej gry w tym filmie czytałam skrajnie sprzeczne opinie. Ja skłaniam się raczej do oceny negatywnej. Niestety, film - mimo próby udźwignięcia bardzo poważnego i ciekawego tematu - jest bez klimatu napięcia. Nie czułam żadnej 'chemii' patrząc na przedstawienie wieloletniego romansu Spielrein i Junga. Tutaj również Fassbender poległ. W skali od 1 do 6 moja ocena, to +3.

wikt 5. November 2011, 10:06

Całkiem niezły film, polecam psychologom i psychoterapeutom...

Add new comment Dangerous method

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

26 November
19 November
12 November

Coming soon

3 December
10 December
17 December
22 December
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl