|

Top 10

  1. Nędzarz i Madame
  2. PitBull
KEI

Moje córki krowy


Directed by: Kinga Dębska

Cinema program "Moje córki krowy" in Białystok

No showtimes for movie "Moje córki krowy" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Moje córki krowy

Runtime: 88 min.
Production: Polska , 2015
Category: drama / comedy
Release Date: 8 January 2016
Distribution: Kino Świat

Directed by: Kinga Dębska
Cast: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński

"My daughters, cows" is the story of two sisters who posed in a critical situation - despite the mutual antipathy - are forced to interact. Starring see Agata Kulesza ("Suicide Room", "Rose", "Ida"), Gabriela Muskala ("Courage," "Be like Kazimierz Deyna," "I want to live") and Marian Dziędziel ("Under Strong Angel" "Lady of kindergarten"). They partnered with the Martin Dorociński ("Manhunt", "Jack Strong"), Margaret Niemirska ("Close") and Lukasz Simlat ("Courage," "Lady of kindergarten"). For writing and directing corresponds Dębska King, author of "Hel", highlighted at the Koszalin Debut Film Festival "Youth and Film" (award for best screenplay).

Marta (Kulesza), star of popular TV series, is 42 years old, is strong and dominant. Despite the fame and the money still can not lay my life. Emotionally unstable 40-year-old Kasia (Muskała) is in far from ideal marriage (in the role of husband Marcin Dorociński), raising a teenage son (Jeremy Protas). The sisters behind not lost completely do not understand and do not even try to understand their life choices. Disease, and consequently the loss of one of their parents force them to work together. Women gradually approaching each other, recover lost contact, which produces a series of tragicomic situations.

"My dream is a construct of the film to the audience alternately laughed and cried, but that came out of the theater was built, not podłamany." - King Dębska, the director.

Director of photography for the film by Andrzej Wojciechowski ("Hanoi-Warsaw", "Blinded" by Katarzyna Klimkiewicz), a production designer Eve Skoczkowska ("Ki", ​​"Stones for the Rampart"). Characterization is the work of Ewa Kowalewski and costumes - Agatha Culak. The film is produced by Zbigniew Domagalski (Kaleidoscope Film Studio).
Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
40 votes. | Rate movie

Movie trailer: Moje córki krowy

Your comments

krowa 15. February 2016, 20:57

polecam

Dino 12. February 2016, 14:59

Wspaniały film.Swoim córkom /jedna z nich zresztą ma też na imię Kasia/ powiedziałem że jest to film o nas, o naszej rodzinie. Mamy identyczny problem i tak jak w filmie staramy sobie dać z "nim" radę. Ten film bardzo mnie wzmocnił ale córkom powiedziałem żeby go oglądnęły za kilka lat.Wydaje mi się że aby zrozumieć "takie kino" trzeba mieć swoje własne doświadczenia życiowe za sobą. Aktorzy rewelacja.

polcia 5. February 2016, 17:46

Wobec rozbieżności dotychczasowych opinii postanowiłam sprawdzić na własne oczy. Film nie skłania do głębszych refleksji,każdy z nas ma za sobą lub w trakcie podobna sytuacje,ale sądzę że zdobywamy się na więcej empatii niż bohaterki tej historii.Temat niezły,trochę nie dopracowany.

Ulcia 1. February 2016, 17:27

Zdecydowanie dobry film.Swietna gra aktorów, ciekawie zrobiony.Ani chwili nudy.Ale film zdecydowanie dla ludzi dojrzałych, którzy już coś przeżyli.Jest i do,,łezki,, i dowcipne dialogi.Polecam.

EWA 30. January 2016, 0:20

„Moim marzeniem jest takie skonstruowanie tego filmu, żeby widz na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany.” – Kinga Dębska, reżyserka". nIE WIEM ZUPEŁNIE GDZIE TO BYŁO , NIE ZNALAZŁAM ANI POWODÓW DO ŚMIECHU ANI PŁACZU I ZAGADZAM SIE Z "XENOPUS ŻE nie wiedziałem i nadal nie wiem, o czym on jest, po co go nakręcono, jakie problemy właściwie porusza."
MOŻNA POMINĄĆ OGLĄDANIE I NIC SIĘ NIE TRACI -

Bożena 25. January 2016, 22:50

bardzo dobry film, godny polecenia, świetne teksty,wspaniała obsada

gosia 23. January 2016, 22:39

Sama zobacze:)

marta 22. January 2016, 12:13

dobrze, że wiem... bo nie pójdę skoro taki słaby i bez akcji...szkoda wydawać pieniądze...lepiej pójść ze znajomymi na kawkę...

dorota 19. January 2016, 23:06

Film świetny, z finezją pokazane problemy rodzinne, dowcipne dialogi, gra aktorów taka, że film jest b. prawdziwy. Ocena: oczywiście piąteczka. Polecam.

Grzegorz3a 19. January 2016, 21:28

Bardzo dobry film, polecam film: głeboki, prawdziwy wzruszający, rozweselający bardzo dobre role i co w Polskich filmach żatkie nic w nim nie drażni.No ale się nie strzelają ;-)Świetna ostatnia scena na czołwce jak z 16mm z lat 70 tych.

70-latka 19. January 2016, 16:40

Film jak na polski to nie najgorszy,można zaliczyć do przeciętnych.

xenopus 18. January 2016, 23:55

Film skończył się w momencie, który przewidział reżyser, ale właściwie mógłby się skończyć w każdym dowolnym momencie. Nie wpłynęłoby to na jego odbiór. Zatem przez cały film, jak i po jego zakończeniu, nie wiedziałem i nadal nie wiem, o czym on jest, po co go nakręcono, jakie problemy właściwie porusza. Porusza tematy, ale ani jeden z nich nie nadaje się ani do rozmyślań, ani do refleksji. Nagła nieuleczalna choroba? Kłótnia córek o spadek po rodzicach? Patologiczny związek rodziców z dziećmi? Odchodzenie? To nie nadaje się nawet na etiudę. Czy którykolwiek z tych problemów jest problemem współczesnego widza polskiego, europejskiego? Rzecz jasna, nie dowiemy się z filmu, skąd właściwie arcyoryginalne porównanie dwu sióstr do przemiłych łaciatych zwierząt – także nie wiedzieć po co zademonstrowanych nam pod koniec filmu. O wiele ładniej wypadła krowa w „Aniele w Krakowie”. Domyślam się, że chodzi o to, jak o córkach myślał ojciec. Więc dobrze, krowy. I? Jeżeli idziecie na ten film pobabrać się w tzw. „rzeczywistości” lub w temacie „takie jest życie” to taniej wyjdzie umówić się na plotki z koleżanką, a jeśli oczekujecie wykiełkowania w was nowych przemyśleń, to gwarantuję, że będą one obracały się wokół pytania kto (jaka krowa?) i po co daje pieniądze na takie filmy. Chyba po to, żeby nie wystarczyło ich dla innych.

uladur 16. January 2016, 16:21

Spotkałam się z opinią 40-latki- beznadziejny. Jestem w grupie 70- 80lat.To nie jest film do podobania a refleksyjny - wyszłam z kina i miałam dużo do przemyślenia. Jestem zachwycona grą aktorów.

Kasia 14. January 2016, 12:22

Bardzo dobry, wzruszający ukazujący prawdziwe emocje panujące w rodzinie przeżywającej
dramaty związane z chorobą najbliższych.Wzruszyłam się a zarazem uśmiałam do łez.Wspaniała gra aktorska!!!

zielona 14. January 2016, 9:21

Dramat, nie w sensie , że dramat tylko dramat. Film o niczym. Popłakać się można , ale śmiać nie ma się z czego. Szkoda czasu.

Kamila 13. January 2016, 21:08

No cóż, ja też spodziewałam się więcej... Mam wrażenie, że miejscami to zbitka luźnych scen, które łączą postaci bohaterów, nic więcej. I też wydaje mi się, że film jakby urywa się bez mocnego akcentu, którego bym oczekiwała. Plusem jest niezmiennie wspaniały Dziędziel.

Kama 11. January 2016, 10:14

Byłam, widziałam, podobał mi się. Jednocześnie ciężki, ale nie dołujący. Miałam tylko wrażenie, jakby ktoś przerwał film w połowie, ale poza tym na pewno nie mamy się czego wstydzić - to jest zdecydowanie dobry film i choć są tacy co krytykują, że zbyt wiele naszych polskich negatywnych cech jest obnażonych to po co się tym przejmować? wolę prawdę z zacięciem i humorem niż patetyczny amerykański heroizm...

Joanna 11. January 2016, 8:12

Piękny, głęboki film o tym, jak rodzina jednoczy się w sytuacji śmiertelnej choroby jej członków. Aktorstwo na najwyższym poziomie.Dramat z optymistycznym wydźwiękiem. Prawdziwe, codzienne życie pełne smutku i radości. Po tym filmie łatwiej mi zrozumieć starość, choroby moich rodziców. Postaram się być cierpliwa i wyrozumiała bo przecież my też będziemy w ich wieku jak Bóg da. Film bardzo wzruszający i budujący, na prawdę warto oglądnąć.

RJ1970 10. January 2016, 21:00

Ciepły i madry film z bardzo dobra grą aktorską, jednak wydaje się iż można było z tego tematu uzyskać znacznie więcej.
Mimo wszystko warto obejrzeć.

46 8. January 2016, 15:30

Spodziewałam się lepszego filmu sugerując się obsadą.Tylko kilka momentów jest bobrych,reszta to nuda.

Add new comment Moje córki krowy

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

26 November
19 November
12 November
11 November
10 November

Coming soon

3 December
10 December
17 December
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl