|

Top 10

  1. Nędzarz i Madame
  2. PitBull
KEI

Harry Potter and the Sorcerer's Stone


Directed by: Chris Columbus

Cinema program "Harry Potter and the Sorcerer's Stone" in Białystok

No showtimes for movie "Harry Potter and the Sorcerer's Stone" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Harry Potter i kamień filozoficzny (napisy)
Original title: Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Runtime: 144 min.
Production: USA , 2001
Distribution: Warner

Directed by: Chris Columbus
Cast: Rupert Grint, Daniel Radcliffe, Alan Rickman, Emma Watson

Film oparty na bestsellerowej powieści J. K. Rowling "Harry Potter i kamień filozoficzny". Tytułowy bohater to osierocony chłopiec, który w dniu swoich 11 urodzin dowiaduje się, że jako dziecko pary potężnych czarowników, sam posiada unikalną, magiczną moc. Gdy Harry rozpoczyna naukę w Szkole Magii, znajduje tam kilkoro oddanych przyjaciół, którzy postanawiają pomóc mu w walce przerażającym magiem winnym śmierci jego rodziców.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1833 votes. | Rate movie

Your comments

emilka 11. February 2021, 18:51

bardzo lubię ten film

tomks 15. March 2016, 10:52

wiadomo, że książka była super...bo jestem z tych czasów, gdy jeszcze filmu nie było...ale ostatnie części filmu (od 3 - od Azkabanu) w mrocznym klimatu. Te pierwsze części (Filozoficzny) jest trochę bajkowy, bo chłopiec dopiero wkracza w świat Magii, i wszystko jest jak z bajki...W następnych częściach dorasta i zaczyna 'widzieć' więcej i inaczej. Dorasta. Wydaje mi się, że dobrze, że te pierwsze części (całej sagi Harrego i jego przyjaciół) są inne. Harry dojrzewa...a magiczny klimat się przeobraża...Ale MAGIA jest obecna w każdej części...Dopiero w czwartej części Harry dowiaduje się, że można z pomocą czarów 'zabić'.
I filmy dobrze oddają siłę magii i rozwoju bohatera (a od 'Zakonu Feniksa' to już wogóle mistrzowsko POKAZANA potęga czarodziejów - patrz: pojedynek Lorda vs Dumbledore, i zakonu ze śmierciożercami)

Agata 6. March 2002, 11:33

bajka ale tylko na jeden raz...

mart 9. February 2002, 17:38

kicz absolutny
Straszna kichaa. Szkoda kasy na tak marny film. To ma być film??? Ludzie, ratujcie, książka jest .... mierna ale film to już zupełna taniocha, prymitywne sekwencje, które byle grafik odpali na swoim złomie. No powodzenia w każdym razie. Pa.

malolatka 8. February 2002, 19:29

książka jest lepsza!
Oczywiście, całkowicie nie zgadzam się z opinią poniżej. Może warto na początku powiedzieć, że dobrze jest sobie czasmi poczytać o tym, co się chce zobaczyć. Tak więc film o czarodzieju i magii jest magiczny, trzeba chcieć patrzeć i obserwować. Analizować. Wszyscy, którzy wiedzą, o co chodziło Rowling, bedą tego samego zdania. Film jest magiczny, to sie czuje. Przy okazji. o Harry`m: www.magicznaszkola.republika.pl. Więc do zobaczenia.

skoti 1. February 2002, 9:21

Uwiazac Kamien Filozoiczny na szyji i skoczyc
<P>Wszystkim tym, ktorzy jeszcze nie byli na HP proponuje uwiazac Kamien Filozoiczny na szyji i skoczyc z najwyzszego mostu do najglebszej rzeki... Po tym krotkim wstepie macie juz obraz, jak jestem nastawiony do tego filmu (jak i ksiazki), ale zeby bylo obiektywnie cierpialem ponad 2 godziny na sali kinowej. A oto wrazenia.

<P>Film jest nudny. Nudny, bo przydlugi, spokojny. Nakrecony z klasa i perfekcja - podrecznikowo. Akcja sie zaczyna, rozwija, jest, konczy. Final. Nic nieprzewidywalnego. Nic zaskakujacego. A co najgorsze w tym filmie o Magii - nic magicznego. Owszem, sa efekty, nawet specjalne, ale to nie magia. O tym nie bardzo jest co pisac, bo inwencja jest z ksiazki, a jak widac w ksiazce niewiele zostalo wymyslone...

<P>W filmie brak napiecia i towarzyszacych temu emocji. Muzyka nie pomaga, jest zbyt monotonna, brak w niej zycia i uczuc (pamietacie Gladiatora?). Sceny z humoram sa, ale jakies takie jakby malo smieszne.

<P>Jedyna scena - mecz na miotlach - jest jakby czyms intrygujacym i interesujacym, ale ja mialem wrazenie jakbym juz gdzies widzial bardziej emocjonujace przedstawienie. I to bynajmniej nie z rozmachem nakrecone "Pod Racers" w SW.

<P>Scenografia studyjna, to widac. Tak jak w mumii. Brak basniowej bajkowosci jak w "Miescie Zagubionych Dziecia", "Czerwonych Skrzypcach" czy nawet "Amelii".

<P>Gra aktorow - nieskazitelna (ciagle w pamieci mam Ciri z Wiedzmina).

<P>Wszystko razem sprawia wrazenie dobrze skrojonego garnituru, nawet z dobrego materialu ale w jakichs takich sztucznych, nijakich kolorach. Popatrzec mozna, ale wstyd wyjsc na ulice... Takie nijakie.

Add new comment Harry Potter and the Sorcerer's Stone

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

26 November
19 November
12 November

Coming soon

3 December
10 December
17 December
22 December
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl