|

Top 10

KEI

Od 12 lutego kina znów otwarte !!

Od miesięcy miłośnicy X muzy nie mieli możliwości oglądania seansów w kinach. Od dnia 12 lutego kina znów mogą być otwarte

Z otwarciem się dla widzów wstrzymały się na razie multipleksy: Multikino, Cinema City oraz Helios. Otwarte są za to w większości kina studyjne !

Bezmiar sprawiedliwości


Directed by: Wiesław Saniewski

Cinema program "Bezmiar sprawiedliwości" in Białystok

No showtimes for movie "Bezmiar sprawiedliwości" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Bezmiar sprawiedliwości

Runtime: 128 min.
Production: Polska , 2006
Release Date: 9 March 2007
Distribution: Kino Świat

Directed by: Wiesław Saniewski
Cast: Jan Frycz, Robert Olech, Jan Englert, Artur Barciś, Artur Żmijewski

Film oparty na faktach, które wstrząsnęły polskim wymiarem sprawiedliwości i opinią publiczną na początku lat 90. Uznany jednogłośnie za jeden z najlepszych filmów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Treść: Łukasz (Robert Olech), absolwent prawa, nie chce pracować w zawodzie prawnika. Jego ojciec wysyła go do swojego kolegi, wziętego adwokata Michała Wilczka (Jan Frycz), który ma przekonać Łukasza do zawodu. Adwokat nie zniechęca go, opowiada jedynie historię pewnego procesu, w którym uczestniczył przed kilkunastu laty.

Młoda dziennikarka telewizyjna, będąca w ósmym miesiącu ciąży, zostaje zamordowana. Policja zatrzymuje jej ukochanego, Jerzego Kutra (Artur Żmijewski), który twierdzi, że nie zamordował dziewczyny. Mimo że prokuratura nie znajduje żadnych dowodów, ustala jedynie prawdopodobny motyw zbrodni i skazuje mężczyznę na 25 lat więzienia.

Okazuje się, że w imię dochodzenia prawdy i sprawiedliwości oskarżyciel, obrońca i sędzia chcieli skazania Jerzego Kutra, mimo, że jego wina nie była udowodniona.
Historia opowiedziana przez adwokata intryguje Łukasza, który usiłuje na własną rękę dociec, czy Kuter na pewno zabił.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1362 votes. | Rate movie

Movie trailer: Bezmiar sprawiedliwości

Your comments

paulina 12. June 2007, 16:12

jestem za polskim kinem :)
też chętnie bym się wybrała... gdyby tylko grali o innej porze...

t 24. April 2007, 20:14

..........
film dla prawnikow....... bardzo polecam

M 21. April 2007, 22:22

zero opinii bo zero inf!
Wreszcie jakis film o konkretnej fabule, POLSKI, swietna obsada, wiec.. po co go grac? I tak nikt nie przyjdzie bo wszyscy pognaja na wakacje jasia fasoli? Wrzuccie go prosze na ekrany :)

kubasso 12. April 2007, 3:04

CZEMU TEGO NIE GRAJA
Gdzie to do cholery mozna zobaczyc w krk??
Prapremiera w marcu, jest kwiecien i juz tego w kinach nie ma?? CZY JUZ TYLKO SCIAGANIE Z P2P MI ZOSTALO ?? chce isc do kina i zaplacic za bilet !! z tego co widze to tylko dwa dni to grali w krk !!

luki 9. March 2007, 17:46

Warto, polecam
Ciekawa historia pewnego procesu karnego pokazująca, że nie wszystko jest czarno-białe, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (czasem ...dosłownie ;). Zapożyczony od Kurosawy pomysł na pokazanie tej samej opowieści z 3 różnych perspektyw. Chociaż scenariusz może wydawać się nieco przeładowany patologiami dot. poszczególnych stron procesu (trochę tego dużo jak na jedną sprawę), to jednak równo dostaje się wszystkim: adwokatom, prokuratorowi, sędziom, ławnikom, policji. Zadaje ważne pytania o etyczną stronę wykonywania tych zawodów, pokazując jak naruszenie - nawet z pozoru nieznaczne - wyznaczonych standardów może doprowadzić do wypaczenia ostatecznego wyniku postępowania karnego i zrujnowania czyjegoś życia. Warto zobaczyć, szczególnie teraz - w czasach szalejącej inkwizycji i pochopnego osądzania ludzi na podstawie poszlak.

Add new comment Bezmiar sprawiedliwości

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

5 March
26 February
15 February

Coming soon

12 March
19 March
26 March
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl