|

Top 10

KEI

Od 12 marca do odwołania wszystkie kina zamknięte !

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszystkie placówki kulturalne w Polsce: muzea, teatry oraz kina zostały zamknięte do odwołania !

Gdy tylko będzie znana data ponownego otwarcia kin, niezwłocznie ją podamy.

Wyświetlany poniżej repertuar jest nieaktualny !
Wyświetlamy go jedynie aby wyszukiwarki internetowe nie uznały strony za nieaktywną.

Zero Dark Thirty


Directed by: Kathryn Bigelow

Cinema program "Zero Dark Thirty" in Białystok

No showtimes for movie "Zero Dark Thirty" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Wróg numer jeden
Original title: Zero Dark Thirty
Runtime: 157 min.
Production: USA , 2012
Category: drama / history / thriller
Release Date: 8 February 2013
Distribution: Monolith

Directed by: Kathryn Bigelow
Cast: Jessica Chastain, Jason Clarke, Kyle Chandler

rawdziwa historia schwytania Osamy Bin Ladena. Najlepszy film 2012 roku zdaniem Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Największe polowanie w historii ludzkości.

Film, który mógł zmienić losy kampanii wyborczej w USA. Od zwycięstwa w kategoriach najlepszy film oraz najlepszy reżyser w głosowaniu New York Film Critics Circle, nowe dzieło Kathryn Bigelow nagrodzonej Oscarem za reżyserię „The Hurt Locker. W pułapce wojny”, w typowany na faworyta oscarowego wyścigu. Trzy nominacje w głównych kategoriach do prestiżowych Satelite Awards.

Polowanie na najsłynniejszego terrorystę w historii ukazane z punktu widzenia młodej agentki CIA (nominowana do Oscara Jessica Chastain, której rola porównywana jest przez krytyków do życiowej kreacji Jodie Foster w „Milczeniu owiec”). Pomimo braku wiary kolegów, biurokracji oraz wielu przeciwności losu, agentce udaje się w końcu przekonać Pentagon, by wkroczyć do akcji i zaatakować domniemaną kryjówkę Osamy Bin Ladena.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
670 votes. | Rate movie

Movie trailer: Zero Dark Thirty

Your comments

Wabik 27. February 2013, 17:28

To przyzwoite kino, ale raczej nie wybitne i wielkiego halo bym nie robił. Surowość tego filmu jest atutem, ale może też być nużąca, zależy - jak zawsze - od indywidualnej wrażliwości. Film jest trochę za długi, w środkowych partiach niewiele się dzieje (albo też dzieje się, ale zabrakło pomysłu na interesujące pokazanie tego). Finałowa sekwencja ataku według mnie sfilmowana raczej średnio.

Piotr 27. February 2013, 12:37

...a Oscara nie dostał tylko dlatego że Akademia wolała się nie "przytulać" do obrazu w którym, wiedza zdobyta w czasie tortur (nawet tych prowadzonych "rzekomo" w Polsce) była kluczem do prowadzonych akcji na Islamskich terenach, głównie w odwecie za WTC.jeśli nawet w filmie jest trochę fantazji autora to i tak ledwo jest to widoczne.to nie film dla miłośników wojennych kreskówek ale dla lubiących zmyślne kino widzów, którzy ogarniają wielowątkowy scenariusz i szybkie zmiany otoczenia.w tym filmie nie ma gry aktorskiej, jest za to fantastycznie opowiedziana historia "dojścia do celu".bez wątpienia warty obejrzenia.

grzegorz 26. February 2013, 22:05

świetny film, ciężko ogarnąć pierwsze pół godziny, ale potem jest lepiej z każdą minutą

longdale 24. February 2013, 12:20

dwa żałosnie pretensjonalne komentarze poniżej od shake i starszego pana utwierdziły mnie, żeby iśc na ten film, bo jeżeli ktoś szuka krytyki w pustych i banalnych frazesach to znaczy że konkretnie nie potrafi nic zarzucić.

shake 20. February 2013, 11:37

Jeśli widzieliście np Syrianę, Green Zone, jakikolwiek wcześniejszy film Kathryn Bigelow i chcielibyście zobaczyć coś na tym samym poziomie a nawet lepszego, bo w końcu ma tyle nominacji i nagród - NIE IDŹCIE NA TO DO KINA! Film jest rozmemłany, wolny, nudny, mało wiarygodny i wierzcie mi, Złotopolscy przy tym to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja. A tutaj - flaki z olejem, patetyczne aktorstwo i quasi feministyczny bełkot. Jedna rzecz jest ciekawa - najbardziej nudna, wolna i nieskoordynowana akcja sił specjalnych w historii kina. To warto zobaczyć, ale trzeba czekać aż do końca a to już za wiele. Nuda, nuda, nuda.

BaqwaBowa 14. February 2013, 23:43

Bardzo dobry film sensacyjny! Grzechem byłoby nie pójść do kina i nie zobaczyć! Akcja przykuwa uwagę przez cały czas! ...No chyba że jest się za starym na tego rodzaju produkcję - to można pozostać w domu i włączyć sobie Klan Złotopolskich albo Ogniem i Mieczem. Ja film szczerze polecam!!!

starszy pan 14. February 2013, 15:32

To jest po prostu chała. Słaby scenariusz, zła obsada, złe granie, jeden nudny motyw muzyczny i panienka w kostiumie, która popłakuje i wygląda jak nieudana kopia Julii Roberts. I ten film dostał tyle nominacji? To pokazuje, co to za środowisko, jak mocno koniunkturalne i ile warte są oscary. Film ogląda się jak produkcję telewizyjną, jakby ktoś nakręcił fabułę na podstawie JAG wojskowe biuro śledcze. Film jest po prostu słaby. A biorąc pod uwagę poprzednie filmy KB po prostu żałosny. Jak by powiedział T Raczek - BOHOMAZ.

raczek 13. February 2013, 13:21

film rzeczywiście dobry. szkoda tylko, że 9/11, bin laden i cały ten terroryzm to jedna wielka ściema mająca na celu umocnienie US jako światowego hegemona, łamiącego wszelkie prawa zgodnie z prawem, bo przeciwko terroryzmowi. Kathryn Bigelow to świetny reżyser, z tym, że komercyjny, w swojej klasie w absolutnym top 5. nic dziwnego, że taki łatwy temat ją skusił, choć za powielanie tych bredni i służenie establishmentowi będzie się zmażyć w artystycznym piekle.

Obywatel 11. February 2013, 20:46

Ascetyczna, dobrze opowiedziana historia o kobiecie, która nie odpuściła. Oscar za reżyserke i pierwszoplanową role żeńską.

ZDT 10. February 2013, 21:32

Najlepszy film o takiej tematyce jaki kiedykolwiek widziałem, świetny :)

primo19 9. February 2013, 13:28

Doskonały, surowy film. Pierwsze dwie minuty, w których przejmujące, autentyczne nagranie audio streszcza tragedię WTC, to istny majstersztyk, a potem jest tylko lepiej. Jessica Chastain zasłużyła na Oscara.

Add new comment Zero Dark Thirty

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

22 May
15 May

Coming soon

1 June
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2020 Repertuary.pl