|

Top 10

KEI

Od 12 marca do odwołania wszystkie kina zamknięte !

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszystkie placówki kulturalne w Polsce: muzea, teatry oraz kina zostały zamknięte do odwołania !

Gdy tylko będzie znana data ponownego otwarcia kin, niezwłocznie ją podamy.

Wyświetlany poniżej repertuar jest nieaktualny !
Wyświetlamy go jedynie aby wyszukiwarki internetowe nie uznały strony za nieaktywną.

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring


Directed by: Kim Ki-duk

Cinema program "Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring" in Białystok

No showtimes for movie "Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna
Original title: Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring
Runtime: 103 min.
Production: Korea Południowa / Niemcy , 2003
Release Date: 7 January 2005
Distribution: SPInka

Directed by: Kim Ki-duk
Cast: Oh Yeong-su, Kim Ki-duk, Kim Young-min

MFF w Locarno 2003 - Nagroda Publiczności na MFF w San Sebastian 2003. Nagroda Don Kichota i Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Południowokoreańska Akademia Filmowa 2004 – Najlepszy Film Roku.

Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna to piękna, filozoficzna, nasycona głębią uczuć opowieść o ludzkim życiu. Głównymi bohaterami są dwaj buddyjscy mnisi żyjący na odludziu w małej świątyni. Młody dopiero wchodzi w życie poznając prawdy niesione przez wielowiekową kulturę. Stary - jest jego duchowym nauczycielem. Pełen młodzieńczych namiętności uczeń, nie zawsze będzie zgadzał się z surowymi zasadami mistrza.

Film jest podzielony na pięć części – pór roku. Ich przemijanie symbolizuje życie człowieka w całej swej intensywności: od narodzin po śmierć, od miłości po cierpienie.

Tłem całej opowieści jest przepięknie sfotografowana, uduchowiona przyroda.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1898 votes. | Rate movie

Movie trailer: Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Your comments

Rafał 18. June 2006, 12:44

Przepiękny film.
Kussi - w buddyzmie jak najbardziej funkcjonuje pojęcie skruchy - jest to niezwykle istotna rzecz ale na Zachodzie praktycznie pomijana. Ludzie na Zachodzie bardzo czesto szukaja roznych dziwnych rzeczy a nie istoty nauk Buddhy - stąd tak trudno dowiedzieć się o jednaj z najważniejszych praktyk buddyzmu - praktyce skruchy, bez której nie może być mowy o ścieżce do oświecenia. Oto Wiersz Skruchy:
Wszystkie czyny popełnione przeze mnie w przeszłości
Wszystkie pochodzą od nie mających początku pragnień, gniewu i niewiedzy
Stworzone ciałem, mową i umysłem
Wszystkie teraz całkowicie wyznaję ze skruchą.
pozdrawiam

Ami 2. February 2006, 19:27

NiE wIeM nIe OgLąDaŁam
ŚuPcIo!!!

ik 18. November 2005, 15:10

papier
kussi, papier na twarzy mistrza jest mokry, czy to nie tyle co "boże mój czemuś mnie opuścił" lub gdzieś blisko?

kussi 13. November 2005, 12:17

inaczej
Dla mnie film o tym, że aby kontynuować rozwój, trzeba aby było najpierw oczyszczenie.

W buddyzmie nie funkcjonuje pojecie pokuty, ani wyrzutów sumienia. Buddyści tego nie mają. nie doszukałam się też w filmie samotności, nie widziałam jej po prostu. Mistrz podpala się na łódce, bo już zrobił, co do niego należało, a może się podpalić bez żalu, bo nie ma przywiązania do ciała. To narzędzie, jakim jest jego ciało, staje się po odejściu mistrza poprostu bezuzyteczne, więc sie go pozbywa i tyle.

Najpiekniejsza w tym filmie jest prostota i przejrzystość, brak zwrotów akcji i ukrytych bomb zegarowych pod siedzeniami samochodów, nazywana przez niektórych banałem.

polecam jako piękny obraz, ale fajniej się ogląda mając wcześniej kilka informacji o buddyzmie np. ze stronki buddyzm.pl

all of my love

berta-alex 30. October 2005, 16:33

nie oglądałam go :P
bardzo was prosze abyście wymyślili stone : lasy w 4 porach roku a jeśli sie zgodzicie to proszę abyście sie pośpieszyli bo ja mam konkurs szkolny na ten temat czs 29 listopada blagam powiedzcie ze tak i zróbcie ja blagam was

jay 17. August 2005, 14:42

nie wiem
chyba byłem w złym humorze, nie wiem ale chcialem spac. filmy z korei sa bardzo trendy ale w moim zdaniem ten byl przecietny

Agata 9. August 2005, 22:02

Film ten uspokaja
Rzeczywiście dobry film, a jedyną jego wadą ;) jest to, że po wyjściu z kina na krakowski Rynek zaczyna cię irytować obecność innych ludzi i cały ten gwar miejskiego/cywilizowanego życia.

akifue 8. August 2005, 19:44

... tego nie da się opisać
Budda którego wynoszą na górę to boddhisattva avalokiteśwara - boddhisattva nieskończonego miłosierdzia. Patrzy na wszystko z góry... Kobieta w przerębli ma twarz buddy - tak samo jak pierwsza miłość głównego bohatera. Osadzone mocno w symbolice wschodu - zwierzęta pewnie z horoskopu, symbolizują cechy osób. Czysty zen, dźwięk klaśnięcia pojedyńczą dłonią głośniejszy od bicia dzwonu.... ;) dla wtajemniczonych - pozostali moga nie zrozumieć wszystkiego, ale i tak warto.

herbata 5. August 2005, 18:38

oddech zwalnia w rytm (nie)wypowiedzianych słów...
Spodziewałam się właśnie tego, co zobaczyłam: szacunek do sztuki, poetyczność życia i przyrody, oszałamiająca muzyka, dzikość harmonicznego serca a mimo to byłam zaskoczona. Wymownym pięknem? Milczącym bólem? Ukrytymi pragnieniami? W całej swej okazałości zaskoczył mnie, wskazał drogę do sensu, nauczył patrzeć i SŁUCHAĆ- siebie, swojej duszy i swoich niepowodzeń malujących cierpienie i walkę. Czy ktoś z Was wiedział jak szumi cisza, jak płacze słońce, jak jedwabne mogą być myśli? Film barwny, odczytałam w nim CZŁOWIEKA

remigius 25. July 2005, 21:46

była potrzebna chusteczka......
Rewelacja. To wiadomo, ale od momentu jak matka dziecka topi sie w przeręblu, nie rozumiem juz filmu.....:(
Czy to byla jego córka? Co to był za Budda, ktorego wyniósł na górę? itd..... Generalnie, warto, malo tego, trzeba ten film zobaczyć.....:)
A zwierzęta mogą oznaczać lata w kalendarzu chińskim.....:) Pozdrawiam.

You 21. July 2005, 12:38

nie jest to odprężający film
Film jest piękny, ukazuje nature jako zywą całość z która mozna sie zjednoczyc, jest niesamowicie mądry. tylko uderzyła mnie samotność bohaterów, która sprawia że ten malowniczy obraz jest nasycony wielkim smutkiem. zastanawiałam sie podczas oglądania po co im ta cała wiedza, doświadczenie, kiedy są w tym całkowicie samotni? ale być moze tamtejsza kultura tak tego nie postrzega, to tylko moje odczucie. film jest z rodzaju tych do dokładnego przemyslenia.

kate 15. July 2005, 23:27

:>
a zastanawiał się ktoś co symbolizuje matka, która topi się w przerembli ?

Angie 13. June 2005, 12:04

film - czysty symbol - nawet wyryte na ganku znaki udało mi się rozszyfrować :) Świetne kino
KOGUT - (lato) wojownik, symbol buntu i odwagi, ale także symbol przywiązania

agatekladomel 3. May 2005, 21:49

Pouczający w swojej prostocie
To co napisali inni to wszystko prawda. Mądry, wzruszający, piękne zdjęcia, symbolika. Intryguje mnie kogut-czego to symbol???wie ktoś?Film unaocznia jak podobne są do siebie kolejne pokolenia, to że każdy z nas musi przeżyć błędy dzieciństwa, młodości, potem zaznać "rozwagi"na starość. No a potem znów wiosna...i cykl sie powtarza. To tak jak w Weselu Wyspiańskiego Chochoł symbolizował odradzanie się na wiosne, ten sam temat,że coś jest w naturze cyklicznego i nieuniknionego, czemu z kolei nie należy sie sprzeciwiać. Polecam gorąco.

Dociekliwy 15. March 2005, 14:43

Nie zgadzam się
moim zdaniem pory roku nie odzwierciedlają stanu ducha lecz dojżewanie od narodzin az do śmierci,na wiosne uczeń jest dzieckiem na lato młodzieńcem,w jestieńi kilka lat starszy a w zimie jest doświadczonym człowiekiem który bierze pod opiekę dziecko(ucznia)sam stając się mistrzem...historia się powtaża jak kartki z kalędaża...wiosna lato jesień zima....to śą etapy zycia

Wabik 8. March 2005, 21:21

Refleksyjny
Po pierwsze uważam, że to jest film uniwersalny (nie tylko dla amatorów lub znawców klimatów orientalnych). Owszem, jest osadzony w obcej nam kulturze i religii, ale ma to drugorzędne znaczenie. Moim zdaniem to film o dojrzewaniu, o dokonywaniu wyborów i ich konsekwencjach. O tym, że każdy może się jeszcze czegoś od innych nauczyć. I o tym, że naprawdę wszystko już było, tzn. świat się zmienia, ale ludzie są wciąż tacy sami: tak samo kochają, nienawidzą, pożądają, popełniają te same błędy, uczą się (lub naukę odrzucają). Strona plastyczna filmu godna pochwały. I ten motyw cyklicznie zmieniających się pór roku, jeden z moich ulubionych. Spokojne, refleksyjne kino. Warto!

Sajgon 7. March 2005, 21:33

Urzekający
Bardzo dobre kino, dające kopa do myślenia.Oby więcej takich filmów!

Sajgon 7. March 2005, 21:33

Urzekający
Bardzo dobre kino, dające kopa do myślenia.Oby więcej takich filmów!

nika11gnosis 3. March 2005, 20:28

genialny

Krzychu02 27. February 2005, 20:15

NIe dla wszytskich!
Jeżeli fascynują cię amerykańskie filmy akcji to nie idz na ten film (złe opinie są od takich ludzi) reszcie polecam

Previous 1

Add new comment Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

22 May
15 May

Coming soon

1 June
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2020 Repertuary.pl