|

Top 10

  1. Złoto

Iron Man


Directed by: Jon Favreau

Cinema program "Iron Man" in Białystok

No showtimes for movie "Iron Man" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Iron Man

Production: USA , 2008
Release Date: 30 April 2008
Distribution: UIP

Directed by: Jon Favreau
Cast: Robert Downey Jr., Terrence Howard, Gwyneth Paltrow

Film „Iron Man” to historia miliardera, przemysłowca i genialnego wynalazcy Tony’ego Starka (ROBERT DOWNEY JR.), szefa Stark Industries, głównego dostawcy broni dla rządu Stanów Zjednoczonych.
Beztroski styl życia Tony’ego zmienia się na zawsze, kiedy po testach przeprowadzanych z nową bronią, jego konwój zostaje zaatakowany, a on sam porwany przez rebeliantów. Ranny od pocisku, który utkwił w pobliżu serca, Tony zostaje zmuszony do skonstruowania potężnej broni dla Razy (FARAN TAHIR), tajemniczego przywódcy rebeliantów. Nie zważając jednak na żądania porywaczy, Tony wykorzystuje swój intelekt i geniusz, aby skonstruować zbroję, która utrzyma go przy życiu i pomoże w ucieczce.
Po powrocie do Ameryki, Tony stara się dojść do ładu ze swoją przeszłością i przysięga, że jego firma Stark Industries będzie się teraz rozwijać w zupełnie nowym kierunku. Mimo oporu Obadiaha Stane (JEFF BRIDGES), swojej prawej ręki i jednego z szefów firmy, który przejął nad nią rządy podczas jego nieobecności, Tony spędza całe dnie i noce w warsztacie, pracując nad konstrukcją zaawansowanej technologicznie zbroi, która zapewni mu nadludzką siłę i ochroni przed atakami.
Kiedy przy pomocy swojej długoletniej asystentki Pepper Potts (GWYNETH PALTROW) i zaufanego współpracownika Rhodeya (TERRENCE HOWARD), Tony odkrywa spisek mogący mieć przerażające skutki, podejmuje decyzję, że wcielając się w swoje nowe alter ego – Iron Mana – będzie walczył z niesprawiedliwością i ochroni świat przed niebezpieczeństwem.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1653 votes. | Rate movie

Movie trailer: Iron Man

Your comments

qqa 3. June 2008, 23:30

Długo się rozkręca, koniec filmu jest jakby właściwym wstępem do porządnej akcji, dlatego miejscami jest ciut nudny. Nie zmienia to faktu że jest o niebo lepszy od Spidermana X-menów itd. bo zrealizowany bardziej z przymrużeniem oka i nie bije tak dziecinadą po oczach. Następna część na pewno będzie miażdżąca.

maksik 3. June 2008, 17:52

Zdecydowanie polecam. Dla fanow ekranizacji Marvela pozycja obowiazkowa. Swietne efekty, dobre teksty, akcja rowniez w porzadeczku. Daje 10.

Lat 12 1. June 2008, 20:37

film super daje 10/10 lubie takie filmy extra polecam

malik 21. May 2008, 19:36

Na film zdecydowałem się, ponieważ za młodu bardzo lubiłem serial animowany, ale nie wiem czy warto było iść. Rozumiem że to jest adaptacja komiksu, ale powiedzmy porównując do Spidermana, to Iron man wypada dość kiepsko.. może to przez brak jakiejś dobrej fabuły, zbyt szybko się rozwijała i była dość nielogiczna. Od razu widać który mamy rok, bo efektów specjalnych nie brakuje. Pomijając te potknięcia, film może być niezłą pozycją dla kogoś kto chce znów przenieść się w świat superbohaterów - ja widocznie ciągle z tego nie wyrosłem :-) ale sądzę ze nie jest to seans dla dwojga, raczej ze znajomymi można się przejść. 6 / 10

Monita 20. May 2008, 23:25

Hollywodzka produkcja na deszczowy wieczór. Osoby, którym podabał się film Transformers będą zachwyceni, tak ja z moim chłopakiem. Bardzo polecam!

modliszka-78 20. May 2008, 23:05

Bardzo mi się podobał chociaż z reguły wolę nieco ambitniejsze kino:) Film jest dobrze zrobiony, z humorem, Robert Downey Jr. doskonale pasuje do roli, fantastyczna muzyka (spodoba się szczególnie wielbicielom rockowych klimatów:) Ogólnie polecam:)

Rafalecek 12. May 2008, 18:55

W sobotę byłem można obejrzeć ale nie zachwyca.Normalne przeciętne kino w wydaniu hollywoodzkim

fifek 11. May 2008, 16:33

miałem pewne wątpliwości na temat pójścią na ten film z powodu komentarza wyżej (porównywanie tego filmu do Spidermana). mam dobrą wiadomość - film nie ma nic z gejowości Spidermena, jest o niebo lepszy. lubię filmy o superbohaterach, a przy tym reszta wygląda jak komedie romantyczne dla gejów. polecam.

Luk 11. May 2008, 12:51

Bardzo dobry film

Dorlas 7. May 2008, 21:43

to drugi film na podstawie komiksu który mi się spodobał i oddaje klimat który był w komiksie :) pierwszy tak udany film to był Spider-man :) ktoś kto takie filmy lubi nie rozczaruj się a będzie jeszcze chciał 2 części :D

Davido 6. May 2008, 9:13

Bardzo dobry film :), fajne nieprzesadzone efekty specjalne, dobra gra aktorów, wciągająca fabuła. Trochę całość przypomina Spider-Man'a.

Add new comment Iron Man

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

27 May
20 May
13 May

Coming soon

3 June
10 June
17 June
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl