|

Top 10

KEI

Od 12 marca do odwołania wszystkie kina zamknięte !

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszystkie placówki kulturalne w Polsce: muzea, teatry oraz kina zostały zamknięte do odwołania !

Gdy tylko będzie znana data ponownego otwarcia kin, niezwłocznie ją podamy.

Wyświetlany poniżej repertuar jest nieaktualny !
Wyświetlamy go jedynie aby wyszukiwarki internetowe nie uznały strony za nieaktywną.

Cinema program "Capote" in Białystok

No showtimes for movie "Capote" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Capote
Original title: Capote
Runtime: 116 min.
Production: USA , 2005
Release Date: 17 February 2006
Distribution: UIP

Directed by: Bennett Miller
Cast: Catherine Keener, Philip Seymour Hoffman, Clifton Collins

W listopadzie 1959 roku, Truman Capote (Philip Seymour Hoffman), autor powieści Śniadanie u Tiffany’ego (Breakfast at Tiffany) przeczytał artykuł w New York Times, poświęcony morderstwu dokonanemu w Holcomb, w stanie Kansas na czterech członkach dobrze znanej w okolicy rodziny Clutterów. Podobne historie pojawiają się w gazetach prawie codziennie, ale ta natychmiast przykuła uwagę pisarza. Stworzyła możliwość udowodnienia teorii Capote, który od dawna zakładał, że w rękach utalentowanego autora nawet książka z gatunku literatury faktu może być tak wciągająca, jak fikcja. Czym kierowali się mordercy dokonując zbrodni w niewielkim, rozciągającym się na równinach stanu Kansas, miasteczku? Autorowi udało się przekonać wydawców pisma The New Yorker, aby zlecili mu przygotowanie materiału i wysłali go do Kansas. W zbieraniu materiałów do książki pomagała mu przyjaciółka z rodzinnej Alabamy: Nelle Harper Lee (Catherine Keener), która kilka miesięcy później zdobyła nagrodę Pulitzera za powieść Zabić drozda (To Kill a Mockingbird).Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1688 votes. | Rate movie

Your comments

Frida 23. April 2006, 15:05

zbyt prawdziwe żeby mogło być prawda
Capote to prawdziwy malarz zmysłów!!!! Zwykły, prosty, troche ekscentryczny, ale poza tym to dusza nie człowiek!!!!!! Artysta zamkniety przez lata w puszce Pandory, nie uwalniany aż do teraz i dzieki Bogu ze jego internowani w swidaomosciach ludzi zakończone! Goraco polecam.

Archangel 9. April 2006, 9:38

dobry
Film zupelnie inny niz wielkie superprodukcje. NMie ma tutaj porywajacych scen, w ktorych krew plynie hektolitrami a eksplozje widac srednio co 5 min. Zamiast akcji - powiedzialabym w przypadku tego filmu, budowane jest napiecie. Bez pospiechu systematycznie widzimy prace dziennikarza, ktory z jednej strony jest wrazliwy a z drugiej potrafi znalezc sie na salonach i wykorzystywac swoje doswiadczenia.
Film bezapelacyjnie jest bardzo dobry

Wabik 14. March 2006, 14:19

W pierwszym odbiorze nudnawy, ale wart przemyślenia
W takim najbardziej filmowym sensie jest to dziełko takie sobie. Bez rewelacji, oprócz spektakularnej roli P.S. Hoffmana jako Trumana. A jednak film zmusił mnie do myślenia, wracałem do niego wielokrotnie przez kilka dni. Podnosi naprawdę ciekawe problemy. Czy wolno igrać z cudzymi uczuciami, wykorzystywać cudzą bezbronność, nawet jeśli ten ktoś jest zbrodniarzem? I w imię czego: sztuki? kariery? prawa do informacji? Jak daleko można się posunąć w manipulacji, żeby samemu nie stracić więcej? Poza tym to ciekawe spojrzenie na odwieczny dualizm artysta-człowiek. Jakoś tak to już dziwnie na świecie jest, że wybitne i utalentowane artystycznie jednostki są często pokręcone, nieprzystosowane, trudne dla otoczenia, kosmicznie egocentryczne, kabotyńskie, małostkowe. I niewykluczone, że z tego pokręcenia rodzi się sztuka.

Ezop 13. March 2006, 9:30

Nie porywa...
Jeśli ktoś nastawiał się że będzie to film o wielkim człowieku i podniosłej "humanistycznej" misji, to z pewnością wyjdzie z kina zawiedziony.
Capote miał talent, ale jego koniec był taki jak jego sposób funkcjonowania.
Z żadnym z bohaterów nie można/warto się utożsamić i do nikogo nie żywi się współczucia.
Całość pozostawia jednak dziwne wrażenie i specyficzną atmosferę zadumy, co świadczy o tym że w tym filmie mimo wszystko coś jest.

przechodzien 12. March 2006, 18:27

mistrzowska kreacja
głownego bohatera,ale scenariusz mogłby byc lepszy.Własciwie mógłby byc o czyms zupełnie innym.Mało interesująca historia w której głównym punktem ma byc chyba próba wywołania współczucia widza dla dwóch,jakże cynicznie oszukanych przez Capote'go,morderców.Do tego koleżanka-dobra parafianka-Nelle,ktorej lekko egocentryczny Capote troche zazdrosci literackiego powodzenia.No i popijanie whisky z kaszka bananowa dla niemowlat.Niezle.

lea 3. March 2006, 17:35

p.s.hoffman
koncertowo zagrany dobry rytm (choc scenariusz nie powala

stern 28. February 2006, 14:41

stres
dobre zdjęcia i w miarę dobre aktorstwo, choć muszę przyznać, że sie męczsyłem na tym filmie, dość powolny i mało twórczy, nie jest to bynajmniej dzieło sztuki, można obejrzeć, ale znajomym tego nie poleciłem

coin 25. February 2006, 23:17

do kina!
ani nudny, ani przydlugawy - utrzymany w doskonalym rytmie, dobry montaz
kreacja Hoffmana na wielka miare
pelen finezji, nie ma pojscia na latwizne nawet przez moment
i nawet na chwile nie zwalnia z myslenia i z zaangazowania

Rottweiler 22. February 2006, 19:03

misiu!
kocham Cię skarbie Ty mój, Aneczko, Lenusiu, Kiciu. Kwiaty. Słodycze. Szczenięta. Miłość.

kaktus 22. February 2006, 18:28

seeeeennnnyy
przeciągnęli go ponad normę...Nie mozna mu jednak ująć klimatu,muzyki gry aktorów i koncowego wrazenia,ale nie zaraz po seansie-wtedy odczuwa sie ulge...nareszcie koniec.

eve 20. February 2006, 16:39

PRZYDŁUGAWY
przydługawy, ale nie nudny-po prostu taka konwencja-wydluzane dialogii i ujecia, oskarowa rola Seymura Hoffmana, warto!!!

Baptysta 20. February 2006, 10:32

jeden z najlepiej zagranych filmów tego roku...
Oskar dla Hoffmana za znakomitą interpretacje Capote'a! Film jako taki nie trzyma w napięciu, ale rola Hoffmana jest nieziemska! Dla niego warto zobaczyć ten film.

JPD 18. February 2006, 18:51

Uffffff....... nadszedł koniec
Takie było moje pierwsze wrażenie po zakończeniu seansu. Aktorstwo w porządku, aczkolwiek scenariusz niezbyt przemyślany, reżyseria kuleje, dłużyzny straszne. Czasem odnosiłem wrażenie jakoby widzowie mieli napawać się postacią T. Capote i jego sposobem bycia, a ten jest poprostu odrażający..... Męczyłem się próbując nie usnąć.

av 18. February 2006, 8:44

dłuuugie...
Film byłby nawet niezły (dość dobre aktorstwo, dość ciekawy temat), gdyby nie fakt, że zasadniczo po godzinie oglądania z utęsknieniem wyczekuje się końca. Brak napięcia, przedłużone sceny, czasaem powtarzające się dialogi. Nie polecam!

Add new comment Capote

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

22 May
15 May

Coming soon

1 June
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2020 Repertuary.pl